Serie A: Inter Mediolan wygrał rzutem na taśmę. Łukasz Skorupski nie zatrzymał Nerazzurrich

Łukasz Skorupski bronił w niektórych sytuacjach popisowo, mimo to nie zatrzymał Interu Mediolan. Romelu Lukaku w końcówce odwrócił wynik 0:1 na 2:1 w meczu z Bologna FC.

Mecz Bologna - Inter W bramce Bologna FC zagrał Łukasz Skorupski Getty Images / Claudio Villa - Inter / Mecz Bologna - Inter. W bramce Bologna FC zagrał Łukasz Skorupski
Inter Mediolan nie może pozwalać sobie na potknięcia w wyścigu po mistrzostwo Włoch. W sobotę Nerazzurri wybrali się do Bolonii, gdzie nie przegrali od lutego 2002 roku. Później odnieśli 11 zwycięstw i zremisowali trzy razy w stolicy regionu Emilia-Romania. Także tym razem wracają z tarczą, tradycja została zachowana, ale o komplet punktów było trudno.

Pokonanie Łukasza Skorupskiego było skomplikowanym zadaniem. Polak prezentował się solidnie między słupkami. Popisowa była interwencja jedną dłonią po strzale Romelu Lukaku, ale także Lautaro Martinez nadział się na instynktowną paradę bramkarza Bologni. W pierwszej połowie piłkarzom z Mediolanu udało się ulokować piłce w siatce, jednak przed tym Valentino Lazaro wygarnął ją spoza boiska. Do przerwy było 0:0.

W 59. minucie nadeszła kara dla Interu za niewykorzystane sytuacje. Roberto Soriano dał prowadzenie Bologni i zapachniało niespodzianką na Stadio Renato dall'Ara. Interowi zostały nieco ponad dwa kwadranse na odwrócenie wyniku. Zdążył to zrobić, a najważniejszym piłkarzem wieczoru został Lukaku. Belg wyrównał na 1:1 w 75. minucie, a decydującego gola na 2:1 zdobył na początku doliczonego czasu z rzutu karnego.

Inter jest liderem i czeka na odpowiedź Juventusu FC w derbach Turynu.

Bologna FC - Inter Mediolan 1:2 (0:0)
1:0 - Roberto Soriano 59'
1:1 - Romelu Lukaku 75'
1:2 - Romelu Lukaku (k.) 90'

Bologna: Łukasz Skorupski - Ibrahima Mbaye, Mattia Bani, Danilo Larangeira, Ladislav Krejci - Andrea Poli (72' Gary Medel) - Mattias Svanberg, Roberto Soriano (76' Blerim Dzemaili) - Riccardo Orsolini, Rodrigo Palacio, Nicola Sansone (84' Federico Santander)

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni - Valentino Lazaro (85' Matteo Politano), Roberto Gagliardini (71' Matias Vecino), Marcelo Brozović, Nicolo Barella, Cristiano Biraghi (74' Antonio Candreva) - Romelu Lukaku, Lautaro Martinez

Żółte kartki: Danilo, Sansone, Bani, Medel (Bologna) oraz Brozović, Skriniar, Lazaro (Inter)

Sędzia: Federico La Penna