Eliminacje Euro 2020. Niemcy - Białoruś. Złamanie, wstrząśnienie mózgu. Poważny uraz Luki Waldschmidta

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: napastnik reprezentacji Niemiec Luca Waldschmidt po zderzeniu z bramkarzem Białorusi

Napastnik reprezentacji Niemiec Luca Waldschmidt miał ogromnego pecha w meczu eliminacji Euro 2020 z Białorusią. Wszedł na boisko w 84. minucie, ale nie dotrwał do końca. Wszystko przez fatalne w skutkach zderzenie z bramkarzem rywali.

Złamanie kości twarzoczaszki, wstrząśnienie mózgu, a oprócz tego także uraz prawego kolana i stawu skokowego - to obrażenia Luki Waldschmidta, jakich doznał w spotkaniu eliminacji ME 2020 z Białorusią.

Napastnik SC Freiburg w 84. minucie zmienił Serge'a Gnabry'ego (reprezentacja Niemiec prowadziła 4:0, takim też wynikiem zakończyło się spotkanie w Moenchengladbach). Kilka minut później zderzył się z bramkarzem Białorusi Aleksandrem Gutorem.

23-latek nie był w stanie kontynuować gry. W doliczonym czasie gry zastąpił go Sebastian Rudy. Waldschmidt udał się na badania do szpitala w Moenchengladbach.

W niedzielę niemiecka federacja (DFB) poinformowała o skutkach zdarzenia. Napastnik opuścił zgrupowanie i udał się do Freiburga, gdzie przejdzie kolejne badania.

Niemcy, pokonując Białoruś, zapewnili sobie awans na Euro 2020. W ostatnim meczu eliminacji - we wtorek (19.11.) z Irlandią Północną we Frankfurcie - walczyć będą o utrzymanie pierwszego miejsca w grupie C.

Czytaj także: Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Intruz z Jerozolimy dostał zakaz stadionowy. Na dwa tygodnie Czytaj także: Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. "Po co go wpuszczamy?". Hajto krytykuje Brzęczka za wprowadzenie Lewandowskiego

Czy reprezentacja Niemiec będzie w pierwszej trójce Euro 2020?