Premier League. Manchester United - Tottenham. To musiało boleć. Piłkarz zderzył się z nogą Mourinho

Daniel James starcie Manchesteru United z Tottenhamem w 15. kolejce Premier League (2:1) zapamięta na długo. Na początku meczu pomocnik Czerwonych Diabłów przewrócił się o nogi rywala i z całym impetem uderzył w Jose Mourinho. To musiało boleć.

Szymon Łożyński
Jose Mourinho trzyma się za nogę po zderzeniu z Danielem Jamesem Getty Images / Stu Forster / Jose Mourinho trzyma się za nogę po zderzeniu z Danielem Jamesem
Od początku spotkanie na Old Trafford było bardzo zacięte. Piłkarze nie odstawiali nóg. Tak było chociażby w 13. minucie meczu, kiedy to Daniel James ruszył z kontrą Czerwonych Diabłów. 22-letni pomocnik nie opanował jednak piłki, a już za linią końcową przewrócił się o nogi - robiącego wślizg - Harry'ego Winksa z Tottenhamu Hotspur.

James upadł pechowo, bowiem wpadł prosto na nogę Jose Mourinho. Portugalczyk stał bardzo blisko całej akcji i nie zdołał się już odsunąć, by uniknąć zderzenia z piłkarzem Manchesteru United. Cała sytuacja wyglądała niebezpieczne, James przez dłuższą chwilę nie podnosił się, ale ostatecznie skończyło się na strachu i 22-latek wrócił na murawę.

Mourinho także odczuł skutki tego uderzenia, bowiem przez chwilę trzymał się za prawą nogę. Całą sytuację można zobaczyć poniżej:

Hit 15. kolejki Premier League zakończył się zwycięstwem United 2:1. Tym samym gospodarze przerwali passę Tottenhamu, który wygrał trzy mecze z rzędu, gdy trenerem Kogutów został Mourinho. W środowy wieczór były pracodawca portugalskiego szkoleniowca (został zwolniony z United w grudniu 2018 roku) okazał się jednak lepszy po dwóch bramkach Marcusa Rashforda.