Liga Mistrzów. Real trafił na Manchester City. Poprzednim razem pokonał go po efektownej akcji Bale'a (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: akcja bramkowa Garetha Bale'a w półfinale Ligi Mistrzów 2015/16 z Manchesterem City

Real Madryt - Manchester City to największy hit 1/8 finału Ligi Mistrzów 2019/20. Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły się w półfinale sezonu 2015/16. Przez 180 minut padł tylko jeden gol.

Zinedine Zidane kontra Pep Guardiola, Real Madryt kontra Manchester City. Kibice już ostrzą sobie zęby na starcie Królewskich z Obywatelami w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Ekipy zmierzą się 26 lutego na Santiago Bernabeu w Madrycie oraz 17 marca na Etihad Stadium w Manchesterze.

Poprzednio spotkały się w półfinale Ligi Mistrzów w sezonie 2015/16. Po bezbramkowym remisie w Manchesterze w rewanżu padł tylko jeden gol. W 20. minucie Gareth Bale przeprowadził akcję prawą stroną, a po jego zagraniu piłka wpadła w okienko bramki angielskiego zespołu.

Początkowo gola zapisano Bale'owi, ale później UEFA uznała, że było to samobójcze trafienie Fernando. Real awansował do finału, a w nim pokonał Atletico Madryt (1:1 po dogr. i 5:3 w rzutach karnych).

Czytaj także: Losowanie Ligi Mistrzów. Real Madryt - Manchester City. Co to był za mecz! Takiego pojedynku chcemy też teraz Czytaj także: Liga Mistrzów. Piłkarze Bayernu Monachium skomentowali losowanie. "Jesteśmy szczęśliwi"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów 2019/20?