The Championship. West Bromwich Albion - Leeds United: remis w starciu na szczycie, cały mecz Mateusza Klicha

Podział punktów w meczu na szczycie. W spotkaniu 26. kolejki The Championship zespół Leeds United, którego zawodnikiem jest reprezentant Polski Mateusz Klich, zremisował na wyjeździe z West Bromwich Albion 1:1. Polak grał od początku do końca.

Tomasz Rosiński
Mateusz Klich Getty Images / Rob Newell - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Środowe starcie lidera z wiceliderem w West Bromwich zapowiadane było nie tylko jako hit 26. kolejki The Championship, ale i całych rozgrywek.

Konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 2. minucie. Wówczas do siatki z bliskiej odległości trafił Semi Ajayi, a asystował mu Kyle Bartley.

Przyjezdni po straconym golu co prawda dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz to zawodnicy WBA stwarzali groźniejsze sytuacje pod bramką rywala. Ostatecznie przed przerwą wynik już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony batalii mocno do ataku ruszyła drużyna Leeds United, która dopięła swego w 52. minucie doprowadzając do remisu. Tym razem Ajayi skierował piłkę do własnej bramki.

W końcowym rozrachunku już nikomu nie udało się strzelić zwycięskiej bramki i potyczka zakończyła się remisem 1:1.