Serie A: Atalanta odczarowała Florencję. Bartłomiej Drągowski tym razem nie zatrzymał Neroblu

Atalanta wygrała 2:1 na Stadio Artemio Franchi po 18 meczach bez zwycięstwa w tym miejscu. Bartłomiej Drągowski kapitulował po przerwie.

Remo Freuler (z lewej) oraz Gaetano Castrovilli PAP / Claudio Giovannini / Na zdjęciu: Remo Freuler (z lewej) oraz Gaetano Castrovilli
W sezonie, który rozpoczął się w 2016 roku, kluby rozegrały dwa bezbramkowe mecze. Od tego czasu dużo się zmieniło, a zestawienie Fiorentina kontra Atalanta stało się jednym z najbardziej atrakcyjnych w Serie A. W ośmiu następnych konfrontacjach kluby strzeliły 25 goli, czyli średnio 3,1 na mecz. W sobotę norma została wyrobiona.

W tym sezonie Fiorentina zabrała Atalancie punkt w lidze i wyeliminowała ją z Pucharu Włoch. Na dodatek podopieczni Gian Piero Gasperiniego obawiali się spotkania z Bartłomiejem Drągowskim, który w barwach Empoli w pojedynkę ich zatrzymał. Polak obronił w pamiętnym, bezbramkowym meczu 18 strzałów celnych. Ustanowił rekord ligi i na długo zapracował na miano postrachu uczestnika Ligi Mistrzów. Tym razem Polakowi nie udało się jednak uratować Violi przed porażką.

Niespełna tydzień temu Juventus przerwał passę Drągowskiego bez straconego gola, ale żaden z nich nie obciążał Polaka. W konfrontacji z Atalantą bramkarz Fiorentiny próbował wrócić do grania "na zero" i w pierwszej połowie efektownie zatrzymał piłkę nogami po strzale Josipa Ilicicia. Gospodarze zeszli na przerwę z prowadzeniem 1:0 dzięki uderzeniu zza pola karnego Federico Chiesy.

Drągowski wyciągał piłkę z bramki w drugiej połowie. Pierwszy raz po strzale Duvana Zapaty. Kolumbijczyk wykorzystał podanie Alejandro Gomeza i zmienił wynik na 1:1. Polak dobiegł do Argentyńczyka, ale nie zatrzymał futbolówki i nie mógł liczyć na asekurację. 2:1 dla Atalanty zrobiło się w 72. minucie, w której zmiennik Rusłan Malinowski wykorzystał drugą tego dnia asystę Papu Gomeza. Drągowski miał piłkę prawie na dłoni, ale nie powstrzymał jej po próbie z dystansu Ukraińca.

ACF Fiorentina - Atalanta BC 1:2 (1:0)
1:0 - Federico Chiesa 32'
1:1 - Duvan Zapata 49'
1:2 - Rusłan Malinowski 72'

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Nikola Milenković, Igor, German Pezzella - Pol Lirola, Marco Benassi (85' Milan Badelj), Erick Pulgar (79' Riccardo Sottil), Gaetano Castrovilli, Dalbert Henrique - Federico Chiesa, Patrick Cutrone (46' Dusan Vlahović)

Atalanta: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Berat Djimsiti, Jose Luis Palomino - Timothy Castagne, Mario Pasalić (64' Rusłan Malinowski), Alejandro Gomez (90' Adrien Tameze), Remo Freuler, Robin Gosens - Josip Ilicić, Duvan Zapata

Żółte kartki: Castrovilli, Vlahović (Fiorentina) oraz Zapata, Gollini (Atalanta)

Sędzia: Maurizio Mariani