Liga Mistrzów 2020. Wyniki wtorkowych meczów

We wtorek rozegrano dwa mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Duży krok ku ćwierćfinałowi LM wykonał Bayern pokonując w Londynie Chelsea (3:0). Napoli zremisowało z Barceloną (1:1).

Michał Piegza
Robert Lewandowski PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
To był wieczór Roberta Lewandowskiego. W pierwszym meczu 1/8 finału Chelsea 0:3 przegrała z Bayernem i ma znikome szanse na awans do ćwierćfinału. W spotkaniu "Lewy" zaliczył dwie asysty, sam trafił do siatki w 76. minucie.

Wciąż wszystko może się wydarzyć w rywalizacji Napoli z Barceloną. Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie w Neapolu. Gospodarze do przerwy prowadzili z mistrzem Hiszpanii. Asystę przy trafieniu Driesa Mertensa zaliczył Piotr Zieliński. Wyrównał w 57. minucie Antoine Griezmann.