Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. 70 mln euro dla 676 klubów. UEFA z wyprzedzeniem wypłaci pieniądze za el. ME 2020

UEFA przekaże przed ustalonym terminem 70 milionów euro 676 klubom, których zawodnicy grali w meczach eliminacyjnych do Euro 2020.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Piotr Zieliński Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że 676 klubów z 55 federacji członkowskich otrzyma kwoty od 3,2 tys. do 630 tys. euro za udział swoich piłkarzy w kwalifikacjach Euro 2020. UEFA wypłaci klubom łącznie ok. 70 mln euro już teraz, żeby pomóc im w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

"Płatności pierwotnie planowano uwolnić po zakończeniu turniejów barażowych w europejskich kwalifikacjach, ale biorąc pod uwagę wyzwania, przed którymi stoją kluby, które muszą wywiązywać się z bieżących zobowiązań finansowych, widząc, jak ich dochody maleją podczas pandemii COVID-19, pieniądze zostaną przekazane natychmiast" - poinformowano na oficjalnej stronie UEFA.

50 mln euro trafi do klubów, których zawodnicy zagrali dla 39 drużyn narodowych nieuczestniczących w barażach europejskich kwalifikacji. Natomiast 17,7 mln euro dostaną kluby, które były reprezentowane w zespołach narodowych biorących udział w barażach (mają odbyć się we wrześniu).

Kluby mają zagwarantowane co najmniej 200 mln euro z dochodów z mistrzostw Europy 2020 (turniej przełożono na 2021 r. z powodu pandemii). Kolejne 130 mln zostanie rozdzielone pomiędzy te kluby, które zwolnią swoich piłkarzy na finały Euro.

Zobacz:
Oficjalnie: mistrzostwa Europy kobiet w Anglii przełożone na 2022 rok
Koronawirus. UEFA zdecyduje, co z meczem Polski z Holandią

ZOBACZ WIDEO: Czarny scenariusz dla polskiej piłki. "Koronawirus może spowodować, że niektóre kluby nie dadzą rady"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×