Bundesliga: Remis w pojedynku na dnie tabeli. Falstart RB Lipsk

Ani piłkarze Fortuny Duesseldorf, ani Paderbornu nie przybliżyli się znacząco do utrzymania w Bundeslidze. Ich mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem. Punkty zgubił RB Lipsk, który zremisował 1:1 z SC Freiburg.

Markus Suttner (w środku) oraz Mohamed Draeger (z lewej) PAP/EPA / SASCHA SCHUERMANN / Na zdjęciu: Markus Suttner (w środku) oraz Mohamed Draeger (z lewej)
Konfrontacja w Duesseldorfie była najważniejsza dla sytuacji na dole tabeli w 26. kolejce. Będąca na miejscu barażowym Fortuna podjęła ostatni SC Paderborn 07. Dla gospodarzy utrzymanie się w Bundeslidze stało się trudnym zadaniem, dla gości karkołomnym. W rundzie jesiennej beniaminek pokonał przeciwnika 2:0 i było to jedno z jego zaledwie czterech zwycięstw w sezonie.

Fortuna chciała się skutecznie zrewanżować i po kilkunastu chaotycznych minutach przejęła inicjatywę. To gospodarze oddali pierwsze uderzenia, a Valon Berisha pomylił się tylko o centymetry. W 18. minucie wypożyczony z Lazio pomocnik nie zwlekał po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i strzelił z półwoleja w słupek. Tylko trochę mocniej chybił w 32. minucie Kaan Ayhan, który główkował po wrzutce z rzutu wolnego. Paderborn odpowiedział dopiero w 37. minucie potężną bombą Kaia Progera ze stałego fragmentu gry.

Wymienione sytuacje podbramkowe to trochę mało, żeby pierwsza połowa była satysfakcjonująca. Drużyny nie zaprzeczyły w niej, że niskie miejsca zajmowane w tabeli są zasłużone.

W atakach obu drużyn brakowało elementu zaskoczenia, przyspieszenia, więc trenerzy sięgnęli po naładowanych energią zmienników. Dużym pechowcem tego meczu był Berisha, który w 66. minucie po raz drugi trafił w obramowanie. Tym razem Bośniak główkował w poprzeczkę. W 81. minucie Steven Skrzybski strzelił jeszcze w słupek, więc to Fortuna była wyraźnie mniej zadowolona z remisu 0:0.

Dawid Kownacki nie wystąpił. Były piłkarz UC Sampdorii doznał kontuzji kolana w lutym. Uraz więzadeł wymagał zabiegu. Po nim Polaka czekała rehabilitacja, którą aktualnie kontynuuje już na boisku. Kownacki odbudowuje formę, a Fortuna już zgłosiła go do rozgrywek. Podstawowym założeniem szkoleniowca oraz samego zawodnika jest powrót do Bundesligi jeszcze w tym sezonie.

26. kolejka Bundesligi:

Fortuna Duesseldorf - SC Paderborn 07 0:0

Fortuna: Florian Kastenmeier - Kaan Ayhan, Andre Hoffmann, Niko Giesselmann - Matthias Zimmermann, Kevin Stoeger, Marcel Sobottka (68' Adam Bodzek), Markus Suttner (61' Rouwen Hennings) - Valon Berisha (68' Alfredo Morales), Erik Thommy - Kenan Karaman (79' Steven Skrzybski)

Paderborn: Leopold Zingerle - Mohamed Drager, Uwe Hunemeier, Bastian Schonlau, Jamilu Collins - Kai Proger (73' Abdelhamid Sabiri), Klaus Gjasula (46' Marlon Ritter), Sebastian Vasiliadis, Christopher Antwi-Adjej (88' Anthony Evans) - Dennis Srbeny (73' Ben Zolinski), Dennis Jastrzembski (63' Gerrit Holtmann)

Żółte kartki: Ayhan, Karaman (Fortuna) oraz Gjasula, Hunemeier (Paderborn)

Sędzia: Frank Willenborg

***

Będący w grupie poważnych kandydatów do mistrzostwa Niemiec piłkarze RB Lipsk zmierzyli się na własnym stadionie z SC Freiburg. Było to trudne spotkanie dla Timo Wernera i spółki, którzy w 34. minucie stracili gola wskutek strzału Manuela Gulde. Uczestnik Ligi Mistrzów zaczął statystycznie dominować, mimo to wynik długo nie zmieniał się. Yussuf Poulsen wyrównał na 1:1 dopiero w 77. minucie. W doliczonym czasie piłka znalazła się raz jeszcze w bramce RB, ale trafienie zostało anulowane.

RB Lipsk - SC Freiburg 1:1 (0:1)
0:1 - Manuel Gulde 34'
1:1 - Yussuf Poulsen 77'

FC Augsburg - VfL Wolfsburg 1:2 (0:1) 0:1 - Renato Steffen 43' 1:1 - Tin Jedvaj 54' 1:2 - Daniel Ginczek 90'