Pewny awans - relacja z meczu Olimpi Rustawi - Legia Warszawa

Legia Warszawa pokonała Olimpi Rustawi 1:0 w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej. Pierwszy mecz podopieczni Jana Urbana wygrali 3:0, co promuje ich do kolejnej rundy. Jedyną bramkę już w 8. minucie zdobył Sebastian Szałachowski.

Piotr Zarzycki

Legioniści nie czekając biernie na rozwój wydarzeń, od pierwszych minut zaatakowali na bramkę Gruzinów. Już jedna z pierwszych akcji przyniosła - jak się później okazało - jedyną bramkę. Podanie Piotra Gizy wykorzystał wracający do wysokiej formy Sebastian Szałachowski.

W dalszej części pierwszej połowy Legia spokojnie kontrolowała przebieg gry. Swoje szanse mieli też gospodarze, ale nie potrafili przebić się przez warszawską defensywę. Z kolei goście co jakiś czas przeprowadzali groźne kontry. Po jednej z nich Krzysztof Ostrowski trafił w słupek, co było najlepszą okazją do podwyższenia wyniku przed przerwą.

Zaraz po wznowieniu spotkania sędzia zmuszony był je na chwilę przerwać, gdyż na murawę wparował nietrzeźwy kibic. Gdy już na dobre rozpoczęto drugą połowę, obraz gry niewiele się zmienił. Legioniści wciąż nie forsując tempa, spokojnie rozgrywali piłkę, jakby czekając już na końcowy gwizdek arbitra.

W 54. minucie po kolejnej akcji podopiecznych Jana Urbana dobrej okazji nie wykorzystał Adrian Paluchowski, którego po kilku minutach zmienił Marcin Mięciel. Wprowadzony napastnik w krótkim czasie mógł podwyższyć wynik, jednak nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem.

W końcówce spotkania groźniej zatakowali piłkarze Olimpi, jednak ich akcje były chaotyczne i raczej nie mogły zagrozić bramce strzeżonej przez Jana Muchę. Po drugiej stronie boiska również Legia starała się strzelić kolejnego gola, ale strzały m.in. Macieja Rybusa i Macieja Iwańskiego nie znalazły drogi do siatki.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Legia pewnie awansowała do kolejnej rundy, gdzie czeka na wygranego z pary Flora Tallin - Broendby Kopenhaga. Pierwszy mecz w Danii niespodziewanie zakończył się wygraną 1:0 Estończków.

Olimpi Rustawi - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
0:1 - Szałachowski 8'

Olimpi Rustawi: Aravidze - Gongadze (46' Geronimo), Machavariani, Alex, Gilauri, Seturidze, Dobrovolski, Choco (61' Zaza Chelidze), Babunaszwili, Aquino, Jonatas.

Legia Warszawa: Mucha - Szala, Choto (81' Rzeźniczak), Astiz, Kiełbowicz, Ostrowski, Iwański, Giza, Rybus, Szałachowski (67' Borysiuk), Paluchowski (59' Mięciel).

Żółte kartki: Gilauri, Geronimo (Olimpi) oraz Giza (Legia).

Sędzia: Bernhard Brugger (Austria).

Najlepszy piłkarz meczu: Sebastian Szałachowski.