Serie A. Świetne noty Mariusza Stępińskiego. Polak doceniony przez włoskie media

Mariusz Stępiński strzelił gola i zaliczył asystę w zremisowanym 3:3 meczu Hellasu Werona z US Sassuolo. Wysoko występ polskiego napastnika oceniły włoskie media, według których był on jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.

Waldemar Ossowski
Mariusz Stępiński PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Stępiński wpisał się na listę strzelców w 57. minucie gry, dając swojej drużynie prowadzenie 2:1. Kilka minut wcześniej reprezentant Polski asystował przy trafieniu Darko Lazovicia (czytaj więcej >>>).

25-letni napastnik opuścił boisko po godzinie gry. Pod jego nieobecność Hellas Werona straciło prowadzenie i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów - 3:3.

Włoskie media wysoko oceniły występ Mariusza Stępińskiego. "Calciomercato.com" przyznało Polakowi notę 7,5 - najwyższą z całej drużyny z Werony. Taką samą ocenę otrzymał też Lazović. "Dużo walki i determinacji, brak realnej okazji w pierwszej połowie. W drugiej asystował i strzelił bramkę" - napisano.

Na "7" występ Stępińskiego ocenił portal "modenatoday.it" i również była to najwyższa nota, jaką przyznano. Identycznie grę polskiego napastnika podsumowali dziennikarze "tuttomercatoweb.com", także wystawiając "7".

Mariusz Stępiński w obecnym sezonie Serie A rozegrał 15 spotkań, strzelając 3 bramki. Jego Hellas Werona zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)