Serie A. Atalanta Bergamo - SSC Napoli: Kontuzja Davida Ospiny. Na jego twarzy pojawiła się krew

Bramkarz SSC Napoli David Ospina nie będzie dobrze wspominać czwartkowego meczu przeciwko Atalancie Bergamo. Kolumbijczyk już po 30 minutach gry został zniesiony z boiska na noszach.

Mateusz Domański
kontuzjowany David Ospina WP SportoweFakty / Paolo Magni / Na zdjęciu: kontuzjowany David Ospina
W 26. minucie czwartkowego meczu Serie A David Ospina uczestniczył w groźnym incydencie. Bramkarz drużyny z Neapolu zderzył się z dwoma zawodnikami, po czym upadł na murawę. W tym niebezpiecznym zdarzeniu uczestniczyli też Mario Rui oraz Mattia Caldara.

Bramkarz sygnalizował, że odczuwa ogromny ból. Szybko zgłosił, że nie będzie w stanie kontynuować udziału w meczu. Na jego twarzy pojawiła się krew, a to ze względu na uszkodzony łuk brwiowy.

Najpierw Ospiną opiekował się zespół medyczny SSC Napoli. Później natomiast golkiper trafił w ręce ratowników, którzy znieśli go z boiska na noszach. W ten sposób Kolumbijczyk zakończył swój udział w czwartkowym spotkaniu.

W 30. minucie w miejsce Ospiny na boisku zameldował się Alex Meret, który wpuścił dwie bramki. Pierwsza z nich padła w 47. minucie, a jej autorem został Mario Pasalić. Drugie trafienie z kolei w 56. minucie zdobył Robin Gosens.

Kolejnych goli nie odnotowaliśmy. Spotkanie w Bergamo zakończyło się triumfem miejscowej Atalanty 2:0. W szeregach gości cały mecz rozegrał Piotr Zieliński, z kolei Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 58. minucie, kiedy to zastąpił Lorenzo Insigne.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)