PKO Ekstraklasa. 17-letni Szelągowski jak Messi. Przebiegł z piłką pół boiska i zdobył gola

Fantastycznie w PKO Ekstraklasie pokazał się 17-letni Daniel Szelągowski. Napastnik Korony Kielce zdobył kapitalnego gola w meczu z ŁKS-em Łódź. Z takich bramek słynie m.in. Lionel Messi.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Daniel Szelągowski rusza z rajdem, po którym zdobył gola w meczu PKO Ekstraklasy Korona Kielce - ŁKS Łódź YouTube / Ekstraklasa / Daniel Szelągowski rusza z rajdem, po którym zdobył gola w meczu PKO Ekstraklasy Korona Kielce - ŁKS Łódź
W ostatniej kolejce Ekstraklasy w grupie spadkowej doszło do starcia dwóch ostatnich drużyn, które w przyszłym sezonie będą grały w I lidze. Korona Kielce przyjęła ŁKS Łódź, a trzeci raz z rzędu w podstawowej jedenastce klubu pojawił się 17-letni Daniel Szelągowski.

Młody napastnik ogrywa się w najwyższej klasie rozgrywkowej od kiedy kielczanie byli już pewni spadku. Nastolatek zdążył się jednak pokazać szerszej publiczności. W 89. minucie sobotniego starcia, przy stanie 1:0, zdobył kapitalnego gola, po którym porównywany jest do Lionela Messiego.

Szelągowski dostał piłkę na własnej połowie, w kole środkowym. Błyskawicznie ruszył, minął dwóch rywali i strzelił obok bramkarza ŁKS-u. W taki sposób zdobył drugą bramkę w Ekstraklasie.

17-latek był jednym z bohaterów spotkania. W 72. minucie zaliczył dodatkowo asystę przy trafieniu jeszcze młodszego Iwo Kaczmarskiego. Co ciekawe, 16-latek został pierwszym piłkarzem z rocznika 2004, który zdobył gola w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Ostatecznie Korona wygrała 2:0 (więcej o spotkaniu TUTAJ).

Aktualny dorobek Szelągowskiego w Ekstraklasie to 6 meczów, 2 gole i 2 asysty. Trzy razy wybiegał w podstawowej jedenastce. W tym sezonie grał jeszcze w IV-ligowych rezerwach Korony i w Centralnej Lidze Juniorów.