Serie A: Inter Mediolan dogonił AS Roma. Mecz ze zwrotami akcji na remis

Najpierw prowadził Inter Mediolan, następnie AS Roma, a ostatecznie pojedynek na Stadio Olimpico zakończył się remisem 2:2. Z podziału punktów cieszą się wszyscy w czołówce Serie A poza głównymi zainteresowanymi.

piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / RICCARDO ANTIMIANI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
Wszystko co najważniejsze w pierwszej połowie działo się z udziałem Stefana de Vrija. W 15. minucie dał on prowadzenie 1:0 Interowi Mediolan. Holender ukrył się między dwoma obrońcami, wyskoczył dynamicznie i główkował po dośrodkowaniu Alexisa Sancheza z rzutu rożnego. Było to trafienie numer 500. w historii starć rzymsko-mediolańskich. Takiej liczby nie było jeszcze w żadnej innej rywalizacji w Serie A.

W czasie doliczonym do pierwszej połowy Stefan de Vrij umieścił piłkę we własnej bramce. Zrobiło się 1:1, a niefortunne zagranie zawodnika Interu było konsekwencją akcji Edina Dzeko i Leonardo Spinazzoli. Nerazzurri mieli pretensje do sędziego Marco Di Bello, który uznał gola samobójczego, choć wcześniej Aleksandar Kolarov ostro potraktował Lautaro Martineza.

Konfrontacja na Stadio Olimpico była wydarzeniem weekendu w Serie A. Uważnie spoglądali na nią piłkarze Lazio oraz Juventusu, którzy zmierzą się dopiero w poniedziałek. Trafienie na 2:1 dla Giallorossich w 57. minucie zmartwiło ich lokalnych rywali z Lazio, ponieważ dystans między klubami w wirtualnej tabeli zmniejszył się do dziewięciu punktów. Henrich Mchitarjan zakończył strzałem rajd Edina Dzeko. Bośniak ponownie był nie do zastąpienia w atakach zespołu Paulo Fonseki.

AS Roma prowadziła 2:1, a trener Antonio Conte kręcił głową z grymasem na ustach. Prowadzony przez niego Inter posiadał przed meczem najlepszą defensywę w lidze, ale w Rzymie co akcja gospodarzy, to piłka znajdowała się w bramce Samira Handanovicia.

Szkoleniowiec Nerazzurrich wprowadził z ławki rezerwowych na boisko między innymi Romelu Lukaku i Christiana Eriksena. Reprezentant Belgii jest specjalistą od zdobywania bramek w meczach wyjazdowych, ale akurat w poprzednich czterech spotkaniach Interu poza Mediolanem nie trafił do siatki. W niedzielę przerwał negatywną serię i strzelił z rzutu karnego na 2:2 w 88. minucie. Jedenastka została podyktowana za kuriozalny faul Leonardo Spinazzoli na Victorze Mosesie.

Po raz pierwszy w historii AS Roma zremisowała z Interem pięć razy z rzędu. Giallorossi zmarnowali dużą szansę na przedłużenie swojej lipcowej serii zwycięstw do czterech, a trzech z kolei spotkań w roli gospodarza, bez zwycięstwa z Nerazzurrimi, nie mieli od 2008 roku.

AS Roma - Inter Mediolan 2:2 (1:1)
0:1 - Stefan de Vrij 15'
1:1 - Stefan de Vrij (sam.) 45'
2:1 - Henrich Mchitarjan 57'
2:2 - Romelu Lukaku (k.) 88'

Roma: Pau Lopez - Gianluca Mancini, Roger Ibanez (74' Chris Smalling), Aleksandar Kolarov - Bruno Peres, Jordan Veretout, Amadou Diawara (69' Bryan Cristante), Leonardo Spinazzola - Lorenzo Pellegrini (83' Diego Perotti), Henrich Mchitarjan (83' Carles Perez) - Edin Dzeko

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni (82' Danilo D'Ambrosio) - Antonio Candreva (67' Victor Moses), Roberto Gagliardini (69' Christian Eriksen), Nicolo Barella, Ashley Young (67' Cristiano Biraghi) - Marcelo Brozović - Alexis Sanchez, Lautaro Martinez (67' Romelu Lukaku)

Żółte kartki: Lopez (Roma) oraz Barella (Inter)