Baraże o Fortuna I ligę. GKS - Stal: katowiczanie za burtą, derby Rzeszowa w finale

GKS Katowice w półfinale baraży przegrał u siebie ze Stalą 0:2 i pożegnał się z marzeniami o przepustce do Fortuna I ligi. W finale dojdzie do derbów Rzeszowa, gdyż wcześniej awans uzyskała Resovia.

Tomasz Rosiński
Artur Pląskowski (z lewej) i Michał Gałecki (z prawej) Newspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: Artur Pląskowski (z lewej) i Michał Gałecki (z prawej)
GKS zajął na koniec fazy zasadniczej II ligi trzecie miejsce, chociaż był o krok od bezpośredniego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, którego nie uzyskał przez remis z Resovią (1:1). We wtorkowej konfrontacji plany katowiczanom zamierzała pokrzyżować inna drużyna z Rzeszowa, a mianowicie Stal, która była szósta w tabeli drugiej ligi. Faworytem potyczki wydawała się GieKSa, która w czerwcu bieżącego roku pokonała rzeszowian 3:2 przed własną publicznością.

Od początku rywalizacji swój styl gry starała się narzucić ekipa z Katowic, która dłużej utrzymywała się przy piłce i co chwila gościła pod polem karnym rzeszowskiej drużyny. Aktywny był Adrian Błąd, starający się napędzać kolejne ataki gospodarzy.

Podopieczni Marcina Wołowca byli nastawieni na grę z kontrataku i w 12. minucie jedna z ich szybkich akcji mogła zakończyć się golem. Jednakże w słupek z mniej więcej 17 metrów uderzył Damian Michalik.

Bardzo dobrze w rzeszowskiej bramce spisywał się Wiktor Kaczorowski, który pewnie interweniował i obronił między innymi niezły strzał Grzegorza Rogali z dystansu.

Kiedy wydawało się, że bliżej otwarcia wyniku konfrontacji jest GKS, to na prowadzenie w 31. minucie wyszła Stal Rzeszów. Wówczas dobrze z 16. metra po podaniu od Piotra Głowackiego przymierzył Michalik i pokonał Bartosza Mrozka. Przed przerwą rezultat na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie zawodów Stal grała bardzo czujnie w defensywie i czekała na błąd w szeregach rywala, który nastąpił w 62. minucie. Wojciech Reiman dokładnie dośrodkował z rzutu wolnego, zaś Radosław Sylwestrzak na wślizgu wpakował piłkę do siatki.

Od tego momentu rzeszowianie już tylko spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, nie pozwalali na zbyt wiele katowiczanom i dowieźli swoje zwycięstwo do końca.

W piątek (31 lipca) Stal w derbach Rzeszowa z Resovią powalczy o awans do Fortuna I ligi. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Baraże o awans do I ligi, półfinał:

GKS Katowice - Stal Rzeszów 0:2 (0:1)
0:1 - Damian Michalik 31'
0:2 - Radosław Sylwestrzak 62'

GKS Katowice: Bartosz Mrozek - Arkadiusz Woźniak, Arkadiusz Jędrych, Radek Dejmek, Grzegorz Rogala - Danian Pawłas (66' Patryk Szwedzik), Maciej Stefanowicz (57' Marcin Urynowicz), Michał Gałecki, Adrian Błąd, Szymon Kiebzak - Piotr Kurbiel (65' Łukasz Wroński).

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Radosław Sylwestrzak (67' Robert Trznadel), Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Piotr Głowacki - Patryk Plewka, Wojciech Reiman, Marcel Kotwica, Damian Michalik (71' Dariusz Jarecki), Grzegorz Goncerz (72' Krystian Pieczara) - Artur Pląskowski.

Żółta kartka: Wojciech Reiman (Stal Rzeszów).

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Która drużyna awansuje do Fortuna I ligi?