Serie A: gol Ciro Immobile w wygranym meczu Lazio. Genoa CFC wciąż drży o utrzymanie

Ciro Immobile jednego gola strzelił, a przy innym asystował w wygranym 2:0 meczu Lazio z Brescią Calcio. Do ostatniej kolejki potrwa walka o utrzymanie w lidze włoskiej.

Joaquin Correa i Ciro Immobile PAP/EPA / MAURIZIO BRAMBATTI / Na zdjęciu: Joaquin Correa i Ciro Immobile
Po hat-tricku strzelonym w meczu z Hellasem Werona po Ciro Immobile spodziewano się przynajmniej jednego gola w konfrontacji ze zdegradowaną już Brescią Calcio. - Korona dla Ciro nie jest naszym ostatnim celem. Chcemy zostać wicemistrzami Włoch - powiedział odważnie przed meczem Patric. Dlatego wygrana na Stadio Olimpico w środę była zadaniem obowiązkowym.

Lazio objęło prowadzenie po nieco ponad kwadransie spędzonym na boisku. Joaquin Correa strzelił gola w drugim meczu z rzędu, a asystował mu Ciro Immobile. Później Biancocelesti mieli problem z "zabiciem" spotkania drugim trafieniem. Zrobił to Ciro w 83. minucie, dzięki czemu rzymianie wygrali 2:0. Sam Immobile z 35 golami prowadzi samodzielnie w klasyfikacji strzelców Serie A i nie musi już dzielić prowadzenia w klasyfikacji Złotego Buta z Robertem Lewandowskim.

Genoa CFC jeszcze nie jest pewna utrzymania w elicie na kolejkę przed końcem sezonu. Drużyna Filipa Jagiełły poniosła klęskę 0:5 w meczu z US Sassuolo, a to w połączeniu z wygraną US Lecce 2:1 z Udinese Calcio oznacza, że różnica w tabeli między Rossoblu a beniaminkiem wynosi punkt. Jagiełło w Reggio Emilia zagrał przez godzinę, a zmienił go Valon Behrami.

W kadrach Hellasu Werona i SPAL-u znajduje się aż sześciu Polaków, ale na występ całej grupy nie można było oczywiście liczyć. Od początku na Stadio Marcantonio Bentegodi grał tylko Bartosz Salamon w obronie gości. Nie minął kwadrans i Hellas prowadził 2:0 dzięki uderzeniom Samuela Di Carmine. Mecz nie mógł rozpocząć się lepiej dla gospodarzy, którzy zwyciężyli ostatecznie 3:0. Z ławki rezerwowych wszedł w przerwie Jakub Iskra. Mariusz Stępiński oraz Thiago Cionek pozostali przez 90 minut poza boiskiem. Paweł Dawidowicz i Arkadiusz Reca byli poza składem.

3:0 - Davide Faraoni 47'

Udinese Calcio - US Lecce 1:2 (1:1) 1:0 - Samir 36' 1:1 - Marco Mancosu (k.) 40' 1:2 - Gianluca Lapadula 81'