Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Świat sportu wspiera Fundację Cancer Fighters

Joanna Jędrzejczyk, Michał Materla, czy Artur Sowiński oraz Maciej Janowski to tylko niektóre z gwiazd świata sportu, które na stałe wspierają działania Fundacji Cancer Fighters i dzieci walczące z chorobami nowotworowymi.
PK
Materiały prasowe / Cancer Fighters

Organizacja w ostatnim czasie spełniła kolejne marzenia swoich podopiecznych. Oczywiście nie obyło się bez powiązań ze sportem.


Fundacja słynie z organizacji wydarzeń, które odbywają się w dziecięcych klinikach onkologicznych. Okres pandemii Koronawirusa znacząco wpłynął na dalsze plany i dlatego, od kilku miesięcy, spełniane są marzenia dzieci walczących o powrót do zdrowia. Wolontariusze oraz ambasadorzy Fundacji wręczają im prezenty - niespodzianki. Kolejne tego typu działania zostały zorganizowane wspólnie z drużyną futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław, która jest trzykrotnym zdobywcą Mistrzostwa Polski, wygrywali Polish Bowl XI, XII i XIV, dodatkowo w 2016 zwyciężyli w rozgrywkach o Mistrzostwo Europy IFAF. #SuperPrezent, czyli Xbox został wręczony Sylwii - podopiecznej Fundacji.

- Z Fundacją Cancer Fighters współpracujemy już od dłuższego czasu. Cieszymy się, że jako klub Panthers Wrocław możemy brać udział w tak ważnych inicjatywach, wspierać osoby, które na co dzień też toczą swoją rywalizację, z niezwykle groźnym przeciwnikiem jakim jest nowotwór. Spełniliśmy wspólnie marzenie fantastycznej dziewczyny jaką jest Sylwia i mamy nadzieję, że przekazany Xbox będzie umilał jej wolny czas - opowiada Michał Latoś - prezes Panthers Wrocław.

Kolejna akcja została zorganizowana wspólnie ze Stadionem Wrocław, na którym swoje ligowe spotkania w PKO Ekstraklasie rozgrywa Śląsk Wrocław. Tym razem spełnione zostało marzenie Patryka, który nie tak dawno pokonał chorobę nowotworową. Wojownik otrzymał koszulki swoich ulubionych klubów, czyli Śląska oraz Realu Madryt, gadżety piłkarskie a także zwiedził wszelkie zakamarki stadionu oraz wziął udział w specjalnej, pamiątkowej sesji zdjęciowej.

- Dla nas najważniejszy jest uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. Poprzez tego typu działania motywujemy ich do dalszej walki z chorobą nowotworową. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że stale możemy liczyć na wsparcie naszych ambasadorów i takich partnerów jak Panthers Wrocław, czy Stadion Wrocław. Obiecujemy, że wiele kolejnych projektów przed nami - dodaje Marek Kopyść - prezes Fundacji Cancer Fighters.
CF stale poszukuje kolejnych dzieci walczących z nowotworem, których marzenie mogłoby zostać spełnione. Kandydatów można zgłaszać na adres mailowy biuro@cancerfighters.pl.

Fundacja realizuje na co dzień różnorodne projekty. Głównym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą nowotworową i udowodnienie im, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły. Organizuje wydarzenia specjalne dla pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych, zaprasza osoby, które swoją determinacją i ciężką pracą dążą do osiągnięcia wyznaczonych celów. Motywuje dzieci do dalszej walki i robi wszystko, aby choć na moment mogły zapomnieć o chorobie.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×