Liga Mistrzów. Atalanta - PSG. Wielka radość Neymara. "Mam nadzieję, że to pobudzi zespół"

Paris Saint-Germain po dwóch golach w doliczonym czasie gry pokonało Atalantę Bergamo (2:1) i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. Wielkie powody do radości miał Neymar. - To było niesamowite - mówił po meczu.

Łukasz Witczyk
Neymar PAP/EPA / Rafael Marchante / Na zdjęciu: Neymar
Do 91. minuty Atalanta Bergamo prowadziła 1:0. Włoski klub w drugiej połowie długo bronił się przed atakami Paris Saint-Germain. Motorem napędowym ofensywnych akcji mistrzów Francji był Neymar. Brazylijczyk jednak fatalnie pudłował. Gole na wagę awansu do półfinału Ligi Mistrzów zdobyli za to Marquinhos oraz Eric-Maxim Choupo-Moting.

Po ostatnim gwizdku sędziego paryżanie mieli wielkie powody do radości. Długo świętował Neymar. - To było niesamowite! To wspaniały wieczór. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu gry zespołu. Z występu, w którym wierzyliśmy w sukces do samego końca. Wszyscy zasługują na gratulacje - powiedział Neymar w rozmowie z klubową telewizją.

Brazylijczyk odniósł się także do swojej nieskuteczności. - Miałem dwie szanse na zdobycie gola, ale nie wykorzystałem ich. Jednak w drugiej połowie pomogłem w strzeleniu goli, więc jestem naprawdę szczęśliwy i zadowolony. Mam nadzieję, że może to pobudzić nasz zespół - powiedział lider Paris Saint-Germain.

Neymar docenił dobrą grę Atalanty, która była o krok od sprawienia gigantycznej sensacji i wyrzucenia PSG z Ligi Mistrzów. - My również graliśmy świetny mecz. Czeka nas kolejne bardzo trudne spotkanie, ale wierzę w sukces. Mamy świetny zespół, jesteśmy rodziną. Z takim podejściem możemy wygrać. Nigdy się nie poddaliśmy - dodał brazylijski piłkarz.

Finał: 23 sierpnia w Lizbonie

Czytaj także: Show Sławomira Peszki w debiucie! Dwa gole byłego reprezentanta Polski dla Wieczystej Kraków El. LM: Linfield rywalem Legii Warszawa. UEFA ukarała walkowerem Dritę Gnjilane
Czy Paris Saint-Germain wygra Ligę Mistrzów?