Fortuna Puchar Polski. Legia Warszawa zdeklasowała GKS Bełchatów. Hat trick Macieja Rosołka

Legia Warszawa nie miała żadnych problemów z awansem do kolejnej rundy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Wojskowi pokonali w Bełchatowie GKS 6:1. Hat trickiem popisał się Maciej Rosołek.

Michał Piegza
piłkarze Legii Warszawa cieszą się z gola Macieja Rosołka (P) podczas meczu 1 rundy (1/32 finału) Pucharu Polski z GKS Bełchatów PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa cieszą się z gola Macieja Rosołka (P) podczas meczu 1. rundy (1/32 finału) Pucharu Polski z GKS Bełchatów
Legia Warszawa była faworytem do awansu do II rundy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski i nie zawiodła. Mistrzowie Polski od początku dominowali nad grającym w Fortuna I lidze GKS-em Bełchatów.

Wojskowi już w 12. minucie objęli prowadzenie. Legia zagrała wysokim pressingiem i odebrała piłkę gospodarzom pod ich polem karnym. Futbolówka trafiła do Macieja Rosołka, a ten pokonał Pawła Lenarcika.

Niewiele ponad kwadrans później goście podwyższyli wynik. Luquinhas trafił w słupek. Piłkę przejęli Legioniści, futbolówka trafiła po chwili do Rosołka, który zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu.

Do tego momentu bełchatowianie nie potrafili zagrozić Arturowi Borucowi, który po latach ponownie stanął w bramce Wojskowych. W 33. minucie Brunatni dość niespodziewanie zdobyli gola. W zamieszaniu najprzytomniej zachował się Damian Hilbrycht, który pokonał doświadczonego bramkarza. Jeszcze przed przerwą goście zapewnili sobie większy komfort. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę we własnej bramce umieścił Michał Pawlik.

Po przerwie wciąż dominowała Legia. Goście osiem minut po zmianie stron zdobyli czwartą bramkę. Wojskowi rozmontowali obronę rywala, a gola zdobył Paweł Wszołek. Po godzinie gry do siatki trafił debiutujący w barwach warszawskiej drużyny Filip Mladenović. Przy trafieniu asystował Luquinhas. Z kolei w 67. minucie hat trick skompletował Rosołek. Młodemu napastnikowi podawał, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko, Mateusz Hołownia.

Legia do końca dominowała, ale więcej goli w meczu już nie padło. Aleksandar Vuković przeprowadził pięć zmian i mógł się przyjrzeć formie rezerwowym.

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:6 (1:3)
0:1 - Maciej Rosołek 12'
0:2 - Maciej Rosołek 28'
1:2 - Damian Hilbrycht 33'
1:3 - Michał Pawlik (sam.) 44'
1:4 - Paweł Wszołek 53'
1:5 - Filip Mladenović 60'
1:6 - Maciej Rosołek 67'

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Seweryn Michalski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Michał Pawlik, Arkadiusz Najemski (46' Dawid Flaszka), Szymon Łapiński (60' Bartłomiej Eizenchart), Damian Hilbrycht (46' Patryk Winsztal) - Łukasz Wroński (84' Bartłomiej Lisowski), Przemysław Zdybowicz (61' Damian Michalak).

Legia Warszawa: Artur Boruc - Michał Karbownik (65' Josip Juranović), Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović (71' Luis Rocha) - Paweł Wszołek, Domagoj Antolić (65' Andre Martins), Bartosz Slisz - Luquinhas (65' Mateusz Hołownia), Maciej Rosołek, Tomas Pekhart (65' Kacper Kostorz).