Liga Mistrzów. RB Lipsk - PSG. Francuscy kibice świętują na ulicach Paryża

Paris Saint-Germain pokonało 3:0 RB Lipsk i po raz pierwszy w swojej historii zakwalifikowało się do finału Ligi Mistrzów. Kibice zespołu sukces świętowali na Polach Elizejskich.

Bartłomiej Bukowski
Twitter
Wtorkowy wieczór okazał się historycznym momentem dla wszystkich osób związanych z Paris Saint-Germain. Francuski klub po raz pierwszy w swojej 50-letniej historii awansował do finału Ligi Mistrzów. Co więcej, będzie to dopiero trzeci przypadek, gdy drużyna z Ligue 1 zagra w finale tych najbardziej prestiżowych rozgrywek. Wcześniej Marsylia wygrała w 1993 roku z Milanem 1:0, a AS Monaco przegrało w 2004 z FC Porto 0:3.

Nie ma się zatem co dziwić, że kibice tłumnie ruszyli fetować sukces na ulice miasta. Nie zważając na pandemię koronawirusa ani żadne inne restrykcje, piłkarscy fani opanowali Pola Elizejskie.

Nagranie z całego wydarzenia na Twitterze opublikował miejscowy dziennikarz - Clement Lanot. Całość można obejrzeć poniżej.

Rywalem paryżan w finale będzie zwycięzca meczu Bayern Monachium - Olympique Lyon, który odbędzie się w środę, 19 sierpnia, o godzinie 21:00. Finał zaplanowano na 23 sierpnia.

Liga Mistrzów. RB Lipsk - PSG. Twitter zachwycony Neymarem. "Można to puszczać turystom w Luwrze"
Liga Mistrzów. RB Lipsk - PSG. Imponujący wyczyn Angela Di Marii. Lepsi tylko Ronaldo i Messi