Liga Mistrzów. RB Lipsk - PSG. Imponujący wyczyn Angela Di Marii. Lepsi tylko Ronaldo i Messi

27 asyst w Lidze Mistrzów ma na swoim koncie Angel Di Maria. Argentyńczyk był bohaterem wygranego 3:0 meczu w RB Lipsk. 32-latek strzelił gola i dwukrotnie dośrodkowywał przy trafieniach kolegów z drużyny.

Waldemar Ossowski
Angel Di Maria Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Angel Di Maria
Jak na Twitterze wyliczyli statystycy z "OptaJoe", Di Maria od debiutu w Lidze Mistrzów w sezonie 2007/2008 zaliczył aż 27 asyst i w tej klasyfikacji wyprzedzają go jedynie Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Argentyńczyk był pierwszoplanową postacią Paris Saint-Germain w wygranym 3:0 meczu półfinałowym z RB Lipsk. Angel Di Maria najpierw, w 13. minucie, pięknym dośrodkowaniem asystował przy trafieniu Marquinhosa, a pod koniec pierwszej połowy sam wpisał się na listę strzelców po podaniu od Neymara.

Druga połowa także była kapitalna w wykonaniu Di Marii. Ten ponownie błysnął perfekcyjnym dośrodkowaniem na głowę Juana Bernata, który ustalił wynik meczu na 3:0.

W tej edycji Ligi Mistrzów Argentyńczyk osiem razy wystąpił w podstawowej "11" PSG, strzelił 3 bramki i zanotował aż 7 asyst.

W finale paryżanie zmierzą się ze zwycięzcą drugiego półfinału pomiędzy Olympique Lyon a Bayernem Monachium. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć w TVP oraz WP Pilot od 21.00.