Bundesliga. Borussia D. - Borussia M.: Mocne otwarcie BVB. Zobacz wszystkie bramki [WIDEO]

Borussia Dortmund na inaugurację Bundesligi ograła Borussię M'gladbach 3:0, w mocnym stylu otwierając nowy sezon. Zobacz wszystkie bramki BVB.

Dawid Borek
Dawid Borek
strzał Erlinga Haalanda Twitter / CANALPLUS_SPORT / Na zdjęciu: strzał Erlinga Haalanda
To miał być hit 1. kolejki Bundesligi, tymczasem oglądaliśmy pełną dominację Borussii Dortmund nad Borussią M'gladbach. Na boisku emocji jednak nie zabrakło, podobnie jak ładnych bramek w wykonaniu BVB.

Klub Łukasza Piszczka, którego zabrakło w składzie z powodu urazu pleców, rozpoczął strzelanie w 35. minucie spotkania, gdy strzałem oddanym z kąta Yanna Sommera pokonał Giovanni Reyna.

Później piłki do bramki Borussii M'Gladbach kierował już tylko Erling Haaland. Najpierw norweski napastnik wykorzystał rzut karny (54. minuta, przyznany po faulu), później perfekcyjnie wykończył kontratak BVB i podanie Jadona Sancho.

Po rozegranych dotychczas meczach 1. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund plasuje się na 3. miejscu w tabeli niemieckiej ekstraklasy, Borussia M'gladbach jest z kolei przedostatnia (17.).

Pozostałe spotkania kolejki otwierającej nową kampanię Bundesligi zostaną rozegrane w niedzielę. RB Lipsk podejmie 1.FSV Mainz 05, z kolei VfL Wolfsburg zagra u siebie z Bayerem 04 Leverkusen.