PKO Ekstraklasa. Warta Poznań straciła obrońcę na miesiąc. Jakub Kiełb kontuzjowany

Jakub Kiełb doznał skręcenia stawu skokowego oraz zerwania jednego z więzadeł w czasie treningu i nie pomoże Warcie Poznań w kilku meczach.

Bartłomiej Niedziela (z lewej) i Jakub Kiełb (z prawej) Newspix / Kacper Kirklewski / Na zdjęciu: Bartłomiej Niedziela (z lewej) i Jakub Kiełb (z prawej)
Jakub Kiełb nieszczęśliwie starł się z kompanem z zespołu w końcowej fazie ostatniego treningu przed przegranymi 0:1 derbami Poznania. Dlatego trener Piotr Tworek nie wystawił 27-letniego obrońcy przeciwko Lechowi.

Z powodu skręcenia stawu skokowego i zerwania jednego z więzadeł Jakub Kiełb nie zagra również w kilku następnych meczach beniaminka PKO Ekstraklasy. Przerwa od gry defensora Warty Poznań ma potrwać około miesiąc.

Kontuzjowany obecnie zawodnik był w jedenastce Piotra Tworka w czterech spotkaniach otwierających sezon - trzech w PKO Ekstraklasie i jednym Fortuna Pucharu Polski. Po okresie przygotowań jego notowania były wysokie, ale z powodu problemu ze zdrowiem będzie musiał walczyć o powrót do podstawowego składu.

Zieloni raczą sobie dotąd przeciętnie w PKO Ekstraklasie i mają punkt po czterech meczach. Wyraźnie lepiej wychodzi im dotąd bronienie niż atakowanie, ponieważ przez 360 minut stracili trzy gole, a nie strzelili choćby jednego.