Szwajcaria. 14 młodych piłkarzy trafiło do szpitala. Ucierpieli w wyniku uderzenia pioruna

Chwile grozy w szwajcarskiej miejscowości Abtwil. W trakcie spotkania drużyn juniorskich rozpętała się burza. Po uderzeniu pioruna w maszt oświetleniowy 14 piłkarzy doznało obrażeń.

Michał Fabian
Burza podczas meczu może być niebezpieczna dla piłkarzy Getty Images / Ronald Martinez / Burza podczas meczu może być niebezpieczna dla piłkarzy
We wtorkowy wieczór policjanci z kantonu Sankt Gallen otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym zdarzeniu na boisku w miejscowości Abtwil, gdzie rozgrywany był mecz drużyn juniorskich FC Abtwil-Engelburg kontra FC Muensterlingen.

Gdy rozszalała się burza, piłkarze nie zeszli z boiska, lecz kontynuowali grę. Jak informuje agencja SDA, w pewnym momencie piorun uderzył w maszt oświetleniowy, następnie zaś poraził 14 zawodników (w wieku 15-16 lat). Ucierpiało sześciu zawodników gospodarzy i ośmiu z ekipy gości.

Wszyscy ranni trafili do szpitala. Najciężej poszkodowany 16-latek (stracił przytomność) został przetransportowany do kliniki helikopterem.

Policja wszczęła postępowanie. Śledczy m.in. szukają odpowiedzi na pytanie, czy mecz powinien zostać przerwany w czasie burzy.

- To nie była sytuacja, która wymagałaby przerwania gry. W wielu podobnych przypadkach, podczas takiej burzy, mecz toczył się dalej - podkreślał Marcel Stofer, prezydent komisji sędziowskiej w regionalnym związku piłkarskim (Ostschweizer Fussballverband).

Według informacji dziennika "Blick", 13 nastolatków zostało już wypisanych ze szpitala. Przebywa w nim jedynie wspomniany 16-latek. Jego stan jest stabilny.