Liga Narodów. Polska - Bośnia i Hercegowina: Kiks Lewandowskiego. To powinna być bramka [WIDEO]

Reprezentacja Polski w meczu z Bośnią i Hercegowiną do przerwy wygrywała 2:0. Robert Lewandowski strzelił jednego gola pod koniec pierwszej połowy. Na listę strzelców mógł wpisać się już w 22. minucie jednak zaliczył fatalny kiks.

Mateusz Byczkowski
strzał Roberta Lewandowskiego Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: strzał Roberta Lewandowskiego
Od 15. minuty po czerwonej kartce Anela Ahmedhodzica, Polacy na boisku mają bardzo dużą przewagę. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Napastnik po asyście Kamil Jóźwiaka wpakował piłkę do siatki z kilku metrów.

Piłkarz Bayernu Monachium mógł strzelić bramkę o wiele wcześniej. W 22. minucie zawodnicy Jerzego Brzęczka popisali się ładną akcją.

Przed polem karnym szybkimi podaniami wymienili się Jacek Góralski z Karolem Linettym. Góralski wszedł w pole karne i wystawił piłkę "Lewemu". Ten miał tylko dostawić nogę. Piłka poszybowała jednak wysoko ponad bramką.

Robert Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców wszech czasów reprezentacji Polski. Dzięki zdobytym bramkom w 40. i 51. minucie ma już na koncie 63 gole.

Liga Narodów. Polska - Bośnia i Hercegowina. Czerwona kartka po faulu na Lewandowskim. Sędzia ocenił sytuację (wideo)