Liga Mistrzów. Sergio Ramos doznał kontuzji. Występ przeciwko Szachtarowi Donieck pod znakiem zapytania

Sergio Ramos podczas spotkania przeciwko Cadiz CF (0:1) doznał urazu kolana. Badania wykluczyły poważniejszą kontuzję, ale występ stopera Realu Madryt w meczu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck jest zagrożony.

Łukasz Witczyk
Sergio Ramos PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Sergio Ramos
Po sobotnim spotkaniu z Cadiz CF przeprowadzono dokładne badania lewego kolana Sergio Ramosa i wykluczono poważniejsze urazy. Obrońca Real Madryt ból poczuł w pierwszej połowie po tym, jak sfaulował rywala. Środkowy obrońca był w stanie kontynuować grę, ale w przerwie został zmieniony.

Jak informuje "As", w Realu Madryt odetchnięto z ulgą po przekazaniu wyników badań. Mimo to występ Ramosa w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Szachtarowi Donieck stoi pod dużym znakiem zapytania. Lekarze są zdania, że Ramos powinien odpocząć, by być gotowym na sobotnie El Clasico.

Kapitan Realu nie był w stanie uczestniczyć w poniedziałkowym treningu Królewskich, ale ćwiczył na siłowni razem z kilkoma innymi zawodnikami. Z Szachtarem nie zagrają także Eden Hazard, Dani Carvajal oraz Alvaro Odriozola. Decyzja o tym, czy z ukraińskim zespołem zagra Ramos zapadnie we wtorek.

Mecz Realu z Szachtarem zaplanowany jest na środę 21 października, a jego początek wyznaczono na godzinę 18:55.