Serie A: ACF Fiorentina pokonała Udinese Calcio. Bartłomiej Drągowski pokazał efektowną paradę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Gaetano Castrovilli poprowadził ACF Fiorentinę do zwycięstwa 3:2 z Udinese Calcio. Reprezentant Włoch strzelił dwa gole, a przy trzecim asystował. Skutecznymi interwencjami, w tym jedną świetną, pomógł również Bartłomiej Drągowski.

ACF Fiorentina musi sobie radzić bez Federico Chiesy, który został sprzedany do Juventusu, a także bez kontuzjowanego Francka Riberego. Konfrontacja z Udinese Calcio na Stadio Artemio Franchi była dobrą okazją do zaprezentowania innych atutów w ofensywie.

Najważniejszym piłkarzem meczu został Gaetano Castrovilli, który odegrał kluczową rolę w akcjach bramkowych Violi. W 11. minucie reprezentant Włoch strzelił gola z centrum pola karnego, gdzie stał samotnie po dograniu Cristiano Biraghiego. W 21. minucie Gaetano Castrovilli asystował przy trafieniu na 2:0 Nikoli Milenkovicia. Pomocnik dostarczył piłkę na głowę rosłego defensora.

Fiorentina nie zamierzała powtórzyć błędów z poprzedniego meczu ze Spezią, w którym zremisowała mimo dwubramkowego prowadzenia. Niekorzystny scenariusz zaczął się przypominać w 43. minucie, w której Stefano Okaka główkował do bramki Bartłomieja Drągowskiego na 1:2. Reprezentant Polski miał małą szansę na zatrzymanie strzału z bliskiej odległości. Była to jedna z trzech celnych prób gości w pierwszej połowie. Z pozostałymi poradził sobie Drągowski.

Po przerwie ponownie pokazał się i zadbał o poprawienie wyniku Gaetano Castrovilli. W 53. minucie oddał strzał na 3:1 z kilkunastu metrów. Po przełożeniu sobie przeciwnika idealnie przymierzył w okienko bramki Nicolasa. Fiorentina odzyskała dwubramkowe prowadzenie. Było ono zagrożone w 73. minucie, ale uratował je Bartłomiej Drągowski. Polak zaprezentował paradę po strzale Gerarda Deulofeu. Sposób na pokonanie bramkarza Fiorentiny znał tylko Stefano Okaka, który w 86. minucie ustalił wynik na 2:3.

ACF Fiorentina - Udinese Calcio 3:2 (2:1) 1:0 - Gaetano Castrovilli 11' 2:0 - Nikola Milenković 21' 2:1 - Stefano Okaka 43' 3:1 - Gaetano Castrovilli 53' 3:2 - Stefano Okaka 86'

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Nikola Milenković, German Pezzella (41' Lucas Martinez), Martin Caceres - Pol Lirola (79' Lorenzo Venuti), Giacomo Bonaventura (79' Erick Pulgar), Sofyan Amrabat, Gaetano Castrovilli, Cristiano Biraghi - Jose Callejon (67' Patrick Cutrone), Dusan Vlahović (67' Christian Kouame)

Udinese: Nicolas – Rodrigo Becao, Sebastien De Maio, Samir - Nahuel Molina, Rodrigo De Paul, Tolgay Arslan (57' Walace), Roberto Pereyra (85' Fernando Forestieri), Thomas Ouwejan (57' Ignacio Pussetto) - Stefano Okaka, Kevin Lasagna (71' Gerard Deulofeu)

Żółte kartki: Castrovilli (Fiorentina) oraz Arslan, Pussetto, Becao (Udinese)

Sędzia: Francesco Fourneau