Co za gol Roberta Lewandowskiego! "Ustawił celownik, przeładował i wystrzelił"

Co to był za strzał. Palce lizać! Polski napastnik nie zwalnia tempa. W doliczonym czasie I połowy meczu Bundesligi (VfB Stuttgart - Bayern Monachium) polski napastnik strzelił 17. (a w lidze niemieckiej - 12.) bramkę w tym sezonie.

Marek Bobakowski
Kiedy piłkarze VfB Stuttgart i Bayernu Monachium myślami byli już w szatni (trwał doliczony czas I połowy), Robert Lewandowski odpalił petardę. Dostał piłkę kilka metrów przed polem karnym, odbił w prawo, przymierzył się i... strzelił. Ale jak strzelił. Piłka poszybowała w stronę bramki Gregora  Kobela nie dość, że z kosmiczną prędkością, to jeszcze "odkręcała" na zewnątrz, w kierunku słupka. Szwajcarski bramkarz wyciągnął się jak tylko się dało, nawet chyba musnął futbolówkę. Mimo to nie miał najmniejszych szans.

Do tego momentu Bayern niespodziewanie remisował z beniaminkiem Bundesliga - 1:1. Pierwsi zaatakowali gospodarze: bramkę w 20. minucie zdobył Tanguy Coulibaly. 18 minut później do wyrównania doprowadził Kingsley Coman. Mieliśmy jeszcze nieuznanego (faul na Manuelu Neuerze) gola dla Stuttgartu. Działo się na Mercedes-Benz-Arena, oj działo.

I nagle "kropkę nad i" postawił Lewandowski. Zobacz jego strzał!

"Ustawił celownik, przeładował i wystrzelił" - zachwycali się komentatorzy Eleven Sports.

W II połowie padła jeszcze jedna bramka dla Bayernu i Bawarczycy wywieźli cenną wygraną 3:1 (TUTAJ szczegółowa relacja >>). Zespół Lewandowskiego zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi, beniaminek ze Stuttgartu radzi sobie również całkiem nieźle - 10. lokata.

A już w najbliższy wtorek (1.12.) Bayern leci do Madrytu, gdzie zagra w ramach Ligi Mistrzów z miejscowym Atletico Madryt.

Czy Robert Lewandowski będzie najskuteczniejszym piłkarzem Europy w sezonie 2020/21?