Premier League. "Nie odpowiada za stracone gole, ale...". Media oceniły Łukasza Fabiańskiego

Łukasz Fabiański nie miał wiele do powiedzenia przy bramkach Manchesteru United, który wygrał na London Stadium, zdobywając trzy gole w niespełna kwadrans. Reprezentant Polski nie uniknął jednak krytyki.

Piotr Bobakowski
Łukasz Fabiański PAP/EPA / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Brytyjskie media były zgodne, co do występu Łukasza Fabiańskiego przeciwko Manchesterowi United. Polski bramkarz West Ham United nie zawinił przy żadnym z trzech goli dla gości. Czerwone Diabły wygrały w Londynie (3:1, więcej TUTAJ) w 11. kolejce Premier League, strzelając wszystkie bramki pomiędzy 65. i 78. minutą meczu.

"Fabiański naprawdę nie mógł nic zrobić przy wszystkich golach dla Manchesteru United" - czytamy w portalu football.london, który ocenił występ reprezentanta Polski na "6" (w skali 1-10, gdzie "10" to klasa światowa).

Dziennikarze newhamrecorder.co.uk również przyznali 35-letniemu Fabiańskiemu "szóstkę". "Polski bramkarz w drugiej połowie został trzykrotnie pokonany. Trzy dobrze rozegrane akcje przez gości. Fabiański niewiele mógł z tym zrobić" - napisano w argumentacji.

Notę "6" golkiper WHU za sobotni mecz dostał też od ekspertów portalu greenstreethammers.com, chociaż padły przy tym krytyczne słowa. "Nie tak dominujący w powietrzu, jak zwykle i nieco frustrujący z powodu wybić w drugiej połowie, które często szły na marne. Fabiański nie ponosi winy za stracone bramki, ale mógł lepiej kierować swoimi obrońcami" - podsumowano.

6.67 to z kolei nota 35-latka wg whoscored.com. Analityczny portal dosyć surowo ocenił Fabiańskiego na tle kolegów z zespołu. Niższą ocenę od Polaka otrzymał jedynie Fornals.