Ligue 1. Porażka AS Monaco. Radosław Majecki wciąż pomijany przez trenera

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Radosław Majecki
PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Radosław Majecki

Radosław Majecki wciąż ogląda mecze AS Monaco z ławki. W niedzielę Polak mógł się tylko przyglądać jak jego koledzy przegrali 1:2 na boisku Lille.

W tym artykule dowiesz się o:

Pomimo kontuzji Benjamina Lecomte'a bramkarz Radosław Majecki wciąż nie może doczekać się szansy na drugi występ w sezonie w Ligue 1. W niedzielę w wyjazdowej potyczce Monaco z Lille kolejny raz szansę gry otrzymał Vito Mannone.

Rywalizacja drużyn, które przed bezpośrednim starciem miały po 23 punkty, zakończyła się wygraną gospodarzy. Gole w meczu padały dopiero po przerwie. W 1. połowie piłkarze sporo biegali, ale nie miało to przełożenia na okazje bramkowe.

Lille objęło prowadzenie w 53. minucie. Indywidualną akcję przeprowadził Jonathan IkoneJonathan David otrzymał piłkę i w sytuacji sam na sam uderzył pod poprzeczkę. Monaco po stracie gola zaatakowało, ale w 63. minucie nadziało się na kontrę. Gospodarze wyszli dwójką piłkarzy naprzeciwko bramkarza. Burak Yilmaz zagrał w polu karnym do Yusufa Yaziciego, a ten uderzył do bramki.

Gości w meczu stać było jedynie na kontaktowego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Petro Pellegri.

Lille OSC - AS Monaco 2:1 (0:0) 1:0 - Jonathan David 53' 2:0 - Yusuf Yazici 65' 2:1 - Pietro Pellegri 90+1'

FC Nantes - RC Strasbourg Alsace 0:4 (0:2) 0:1 - Lienard 16' 0:2 - Diallo 34' 0:3 - Ajorque 78' 0:4 - Zohi 83'

Dijon FCO - AS Saint-Etienne 0:0

Angers SCO - FC Lorient 2:0 (1:0)  1:0 - Fulgini 10' 2:0 - Capelle 90+7'

Girondins Bordeaux - Stade Brestois 29 1:0 (0:0) 1:0 - Ben Arfa 84'

Stade de Reims - OGC Nice 0:0

FC Metz - Olympique Lyon 1:3 (0:1)

0:1 - Depay 17' 0:2 - Ekambi 47' 0:3 - Ekambi 60' 1:3 - Boulaya 76'

Czytaj także: Ligue 1: Paris Saint-Germain na zwolnionych obrotach. Lider zgubił kolejne punkty "Lionel Messi jest piłkarzem Barcelony". Właściciel PSG odpowiedział Neymarowi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Radosław Majecki zimą powinien zmienić klub?