Premier League: Leicester City znowu na podium

Piłkarze Leicester City w swoim pierwszym w 2021 roku meczu sięgnęli po trzy punkty, 2:1 pokonując na wyjeździe Newcastle United.

Michał Piegza
piłkarze Leicester City PAP/EPA / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Leicester City
W pierwszym niedzielnym meczu Premier League padły trzy gole. Piłkarze Leicester walczą o prawo gry w Lidze Mistrzów, Newcastle przewagę nad strefą spadkową ma bezpieczną, ale do końca sezonu daleko.

Gole w meczu padały po przerwie. W 1. połowie na boisku niewiele się działo. W 52. minucie bramkę dla Lisów zdobył James Maddison wykorzystując dogranie Jamie Vardy'ego. Pomocnik uderzył do bramki z ok. 15 metrów.

Dwadzieścia minut później padł drugi gol dla przyjezdnych. Po podaniu Marca Albrightona Youri Tielemans efektownym, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Wydawało się, że gościom nic w meczu już się nie może stać. Tymczasem w 82. minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Do odbitej piłki w polu karnym dopadł Andy Carroll i pokonał Kaspera Schmeichel. Zasłonięty bramkarz nawet nie interweniował.

Czekający na wygraną od czterech kolejek gospodarze do końca atakowali szukając jakże cennego punktu. To jednak kontry Leicester były groźniejsze. Lisom w decydujących momentach brakowało skuteczności. Goście sięgnęli po wygraną i awansowali na 3. miejsce w Premier League.

Newcastle United - Leicester City 1:2 (0:0)
0:1 - Maddison 52'
0:2 - Tielemans 72'
1:2 - Carroll 82'

Newcastle United: Darlow - Yedlin (79' Carroll), Fernandez, Schaer, Clark, Ritchie -Almiron (64' Murphy), S. Longstaff, M. Longstaff, Joelinton (65' Shelvey) - Wilson.

Leicester City: Schmeichel - Justin, Fofana, Evans, Castagne - Ndidi, Tielemans -Maddison (79' Soyuncu), Albrighton, Barnes - Vardy.

Żólte kartki: Tielemans, Justin (Leicester).

Czytaj także: Premier League. Mateusz Klich przeciętny, ale i tak pojawiły się pochwały. Noty po meczu z Tottenhamem Premier League: Burnley FC - Fulham FC. Kolejne spotkanie odwołane z powodu koronawirusa

Leicester zakończy sezon na ligowym podium?