Puchar Włoch. "Jego wejście nadało jakości Napoli". Media oceniły występ Piotra Zlielińskiego

Piotr Zieliński w meczu Pucharu Włoch Napoli - Empoli (3:2) wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Reprezentant Polski spędził na boisku tylko 20 minut, ale zdążył "zasiać strach w szeregach gości".

Piotr Bobakowski
Piotr Zieliński Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
SSC Napoli zagra w ćwierćfinale Pucharu Włoch po zwycięstwie u siebie z Empoli (3:2). Piotr Zieliński spotkanie na Stadio Diego Armando Maradona rozpoczął na ławce rezerwowych. Polski pomocnik wszedł na boisko w 69. minucie przy wyniku 2:2 (zastąpił Słowaka Stanislava Lobotkę).

"Jego wejście nadało jakości Napoli i zasiało strach w szeregach gości" - ocenili 21 minut w wykonaniu Zielińskiego dziennikarze portalu tuttomercatoweb.com. Nota dla reprezentanta Polski - 6 (w skali 1-10. gdzie 10 to klasa światowa).

"Zieliński nie miał większego wpływu na wynik. Wszedł na boisko i zrobił to, o co poprosił go trener Gennaro Gattuso, czyli uporządkował grę" - czytamy w serwisie internetowym spazionapoli.it. Nota dla Zielińskiego  - 6.

"Jak zwykle imponował świetną techniką, co było przydatne dla zespołu. Napoli przed jego wejściem męczyło się, by stworzyć sytuację przed bramką Furlana" - podsumowali eksperci z calciodangolo.com, którzy również przyznali Zielińskiemu "szóstkę".

Od portalu sofascore.com Polak otrzymał notę 6.6. Najlepiej w SSC Napoli oceniono strzelca gola na 2:1 - Hirvinga Lozano (8.3). Najsłabiej ocenionym graczem w zespole gospodarzy został bramkarz Alex Meret (6.2).