Sparing. Jagiellonia Białystok pokonała KGHM Zagłębie Lubin. Zdecydował kuriozalny gol debiutanta

Jagiellonia Białystok pokonała 2:1 (1:1; 0:0) KGHM Zagłębie Lubin w pierwszym dla obu drużyn meczu sparingowym podczas zgrupowania w tureckim Belek. Grano 3x30 minut.

Kuba Cimoszko
piłkarze Jagiellonii Białystok WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok
Na początku tureckich zgrupowań drużyn PKO Ekstraklasy powiało... naszą ligą, ponieważ w premierowym dla siebie meczu kontrolnym zmierzyły się Jagiellonia Białystok i KGHM Zagłębie Lubin. Zwycięsko wyszli ci pierwsi dzięki dość kuriozalnemu golowi w 77. minucie.

Wysokie dośrodkowanie z prawego skrzydła, niepewna interwencja Kamila Bielikowa, piłka odbita od poprzeczki i kiks próbującego oddalić niebezpieczeństwo Kamila Kruka. Tak wyglądała końcówka akcji, którą ostatecznie trudno było nawet powiedzieć kto wykończył. Najprawdopodobniej był to wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Lustostański, dla którego był to debiut w zespole seniorów podlaskiego klubu.

Wcześniej przez długie momenty spotkania utrzymywał się remis. Wynik otworzył Filip Starzyński, skutecznie egzekwując rzut karny w 47. minucie. Po upływie gry w podobny sposób odpowiedział Jesus Imaz.

Trener Bogdan Zając nie krył zadowolenia, że pierwszy mecz w 2021 roku zakończył się pozytywnym wynikiem dla Jagiellonii. - Dzisiaj byliśmy skuteczniejsi i zwycięstwo musi cieszyć. Najważniejszym pozostaje jednak aspekt motoryczny, który udało się nam zrealizować. Takie było nasze założenie, by każdy z chłopaków dostał szansę w większym lub mniejszym wymiarze czasowym. Chcieliśmy odpowiednio dozować obciążenie meczowe, każdy miał swój plan do wykonania - skomentował w wypowiedzi dla telewizji klubowej.

- Najważniejszym celem sparingu jest odpowiednie przygotowanie się do rundy. W pierwszej i drugiej tercji było widać dużo jakości w naszej grze. Dwukrotnie Jagiellonię od utraty bramki ratowały obramowania bramki. W ostatniej części spotkania szansę dostała nasza młodzież, która przekonała się, jak duża różnica jest między III i I ligą, a Ekstraklasą - stwierdził zaś Martin Sevela.

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (1:1; 0:0)
0:1 - Filip Starzyński (k.) 47'
1:1 - Jesus Imaz (k.) 60'
2:1 - Jakub Lustostański 77'

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun (31' Konrad Forenc; 61' Kamil Bielikow) - Jakub Wójcicki (48' Jakub Bednarczyk), Dominik Jończy, Kamil Kruk (31' Damian Oko; 61' Kruk), Sasa Balić (48' Mateusz Bartolewski) - Patryk Szysz (48' Dawid Pakulski), Łukasz Poręba (31' Jewgienij Baszkirow; 61' Mateusz Kizyma), Jakub Żubrowski (48' Łukasz Łakomy), Filip Starzyński (61' Daniel Dudziński), Dejan Dražić (48' Adam Ratajczyk) - Samuel Mraz (31' Rok Sirk; 61' Rafał Adamski).

Jagiellonia Białystok: Pavels Steinbors (31' Xavier Dziekoński; 61' Damian Węglarz) - Paweł Olszewski (48' Paweł Gierach), Jan Majsterek (48' Bogdan Țiru), Błażej Augustyn (31' Bartosz Kwiecień; 61' Ivan Runje), Kris Twardek (48' Bartłomiej Wdowik) - Mateusz Wyjadłowski (36' Fiodor Cernych; 48' Maciej Makuszewski), Fernan Lopez (48' Martin Pospisil), Taras Romanczuk (48' Ariel Borysiuk; 76' Jakub Orpik), Przemysław Mystkowski (48' Jesús Imaz), 28. Kamil Wojtkowski (48' Bartosz Bida) - Cernych (31' Maciej Bortniczuk; 48' Jakov Puljić; 76' Jakub Lutostański).

Żółte kartki: Jończy, Kizyma - Wojtkowski, Mystkowski, Makuszewski.