Bundesliga. 1.FSV Mainz nie poszedł za ciosem. VfB Stuttgart wypunktował rywala

1.FSV Mainz 05 nie wykorzystał szansy na to, by odrobić dystans do bezpiecznej strefy. Zespół z Moguncji przegrał na wyjeździe z VfB Stuttgart 0:2. W barwach gospodarzy nie zagrał Marcin Kamiński.

Łukasz Witczyk
piłkarze VfB Stuttgart Getty Images / Thomas Niedermueller / Na zdjęciu: piłkarze VfB Stuttgart
Przed tygodniem 1.FSV Mainz 05 pokonało sensacyjnie RB Lipsk 3:2 i rozbudziło nadzieję na szybkie odrobienie strat do bezpiecznej strefy. Ekipa z Moguncji szansę na to miała w Stuttgarcie. Miejscowe VfB w trzech ostatnich meczach nie odniosło wygranej, ale mimo to było faworytem.

W pierwszej połowie gole nie padły, choć obie drużyny miały szansę na to, by pokonać bramkarza rywali. Po przerwie lepiej prezentowali się gospodarze i w 55. minucie objęli prowadzenie. Sasa Kalajdzić wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła Borny Sosy i uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki.

Po chwili mogło być 1:1. Po wrzutce z rzutu rożnego głową strzelił Karim Onisiwo, ale trafił w poprzeczkę. W 72. minucie gospodarze dobili rywala. Gospodarze ruszyli z kontrą, a indywidualną akcją popisał się Silan Wamangituka i nie dał szans bramkarzowi.

VfB Stuttgart - 1.FSV Mainz 05 2:0 (0:0)
1:0 - Sasa Kalajdzić 55'
2:0 - Silas Wamangituka 72'