Arkadiusz Milik już strzela dla Marsylii! Jest światełko w tunelu

Arkadiusz Milik sporo pracował, biegał, współpracował z kolegami, ale jego postawa nie wystarczyła, żeby wywieźć z Lens trzy punkty. Są pozytywy w grze Marsylii w czasie trwającego kryzysu.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Arkadiusz Milik cieszy się z gola Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik cieszy się z gola
Marsylia przeżywa ostatnio trudne dni. Najpierw odwołano mecz ze Stade Rennais z powodu agresji kiboli w ośrodku treningowym OM. Potem z funkcji trenera zrezygnował Andre Villas-Boas, więc w meczu z Lens zespół poprowadził związany z marsylską akademią Nasser Larguet. Ze spokojem obserwował obiecujące poczynania swoich piłkarzy w pierwszych 30 minutach. Świetnie pracowały skrzydła, Dimitri Payet i Florian Thauvin dyrygowali grą, jak należy. Arkadiusz Milik był za to bardzo aktywny, dużo biegał, chętnie grał koronkowo ze wspomnianą dwójką.

Goście objęli prowadzenie w 37. minucie. Wysoki pressing zmusił Lens do błędu w rozegraniu. Piłka dotarła pod nogi Thauvina, a ten z półwoleja uderzył tuż przy słupku. Na kilka chwil przed końcem pierwszej części swojego debiutanckiego gola w Ligue 1 strzelił Milik. Dołożył nogę przy woleju Alvaro Gonzaleza, żeby skierować piłkę do siatki. VAR analizował jeszcze akcję pod kątem spalonego, ale nie dopatrzono się przekroczenia przepisów. Gola można zobaczyć TUTAJ.

Dotychczas zagubione Lens pokazało w drugiej połowie swoje dużo lepsze wcielenie. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry padł gol kontaktowy. Florian Sotoca huknął pod poprzeczkę, zamykając dobre dośrodkowanie z lewej strony. Chwilę potem Marsylia mogła znowu odskoczyć, ale Thauvin zmarnował wyborną okazję sam na sam po podaniu od Milika.

Gospodarze nie zwalniali tempa, a obrona OM robiła się coraz bardziej dziurawa. Lens wyrównało w 61. minucie. Niepilnowany w polu karnym Facundo Medina dzióbnął piłkę po centrze z prawego skrzydła, zaskakując defensorów i Steve'a Mandandę.

Do końca meczu Marsylia skupiła się na defensywie, a Lens szukało szczęścia praktycznie z każdej możliwej pozycji. Żaden z kilku mocnych strzałów nie znalazł jednak drogi do siatki.

Ostatecznie mecz skończył się remisem 2:2. Choć żaden z zespołów nie może być zadowolony z podziału punktów, to ich gra mogła się podobać. Była bardzo ofensywna, dynamiczna. To duże pocieszenie dla OM, które teraz ma przed sobą wielki klasyk francuskiej piłki, czyli starcie z Paris Saint-Germain.

Arkadiusz Milik grał 60 minut. Często szukał kombinacyjnej gry, koledzy próbowali kierować na niego dośrodkowania. Poza zdobytą bramką oddał kilka strzałów, które zmuszały bramkarza i obronę do wysiłku.

RC Lens - Olympique Marsylia 2:2 (0:2)
0:1 - Florian Thauvin 37'
0:2 - Arkadiusz Milik 45+2'
1:2 - Florian Sotoca 46'
2:2 - Facundo Medina 61'

Lens: Jean-Louis Leca - Clement Michelin (46' Arnaud Kalimuendo), Steven Fortes (82' Loic Bade), Facundo Medina - Jonathan Clauss, Chieck Doucoure, Seko Fofana, Massadio Haidara - Floran Sotoca, Simon Banza (82' Clement Jean), Gael Kakuta (82' Tony Mauricio)

Marsylia: Steve Mandanda - Pol Lirola (81' Yuto Nagatomo), Alvaro Gonzalez, Duje Caleta-Car, Hiroki Sakai - Florian Thauvin (89' Luis Henrique), Lucas Perrin, Boubacar Kamara (81' Cheick Souare), Dimitri Payet - Arkadiusz Milik (60' Dario Benedetto), Valere Germain.

Żółte kartki: Fofana, Doucoure, Medina, Jean (Lens), Lirola, Alvaro (Marsylia).