Ligue 1: ofensywa Olympique Marsylia odblokowała się

Olympique Marsylia zwyciężył 3:2 z OGC Nice w zaległym meczu Ligue 1. Na przełomową wygraną czekał od siedmiu meczów. Nie wystąpił jeszcze w tym pojedynku Arkadiusz Milik.

piłkarze Olympique Marsylia Getty Images / Jonathan Bartolozzi / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Marsylia
W cieniu meczów Ligi Mistrzów doszło między innymi do zaległego pojedynku klubów z Lazurowego Wybrzeża w Ligue 1. Piłkarze OGC Nice pokonali mniej niż 200 kilometrów na zachód do Marsylii i tak samo jak gospodarze mieli możliwość awansowania w tabeli. Warunkiem było poprawienie złych ostatnio wyników. Olympique nie pokonał żadnego przeciwnika od siedmiu kolejek, a jego regionalny konkurent przegrał dwa poprzednie pojedynki na wyjeździe.

Lista nieobecnych piłkarzy w obu drużynach była długa. W Olympique nie zagrali od początku między innymi Florian Thauvin, Diego Benedetto i Arkadiusz Milik. Polak wyleczył uraz i na początku tygodnia wrócił do treningów z zespołem, ale nie znalazł się jeszcze w kadrze na mecz z OGC Nice. Ofensywa gospodarzy była poważnie osłabiona, mimo to tym razem nie miała problemu ze zdobywanie goli.

Olympique wyszedł na prowadzenie w 14. minucie, a do bramki trafił obrońca Alvaro Gonzalez. W oddaniu strzału z bliska, po pomysłowym dośrodkowaniu Dimitriego Payeta, pomógł mu niezdarnie interweniujący obrońca. Przed przerwą gospodarze zdążyli podwoić zaliczkę na 2:0. W 42. minucie Saifeddine Khaoui nie zastanawiał się ani przez sekundę nad oddaniem uderzenia z centrum pola karnego po rajdzie oraz podaniu Luisa Henrique.

Gospodarze prowadzili zasłużenie. Nieco krócej utrzymywali się w posiadaniu piłki, co nie przeszkadzało częściej oddawać uderzenia. Kiedy otworzyło się miejsce do przeprowadzenia szybkiego ataku, zostało ono natychmiast wykorzystane. Olympique nie chciał dopuścić do powtórki ze zremisowanego 2:2 meczu z Lens, w którym zmarnował dwubramkową przewagę. Krótko po przerwie OGC Nice przypomniało o tym spotkaniu golem kontaktowym. Amine Ghouri pokonał Steve'a Mandandę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Reakcja Olympique była wzorcowa. W 53. minucie strzelił gola na 3:1, a dwubramkowe prowadzenie zbudował ponownie Saifeddine Khaoui. Najskuteczniejszy zawodnik meczu trafił z podobnego miejsca jak przy wcześniejszym golu, tyle że po przeciwnej stronie boiska. Miał przed sobą ścianę przeciwników, ale przebił się przez nią uderzeniem z kilkunastu metrów. Trafienie na 2:3 Malika Selloukiego nie odebrało już w ostatecznym rozrachunku zwycięstwa klubowi z Marsylii - pierwszego pod kierunkiem tymczasowego trenera Nassera Largueta.

Olympique Marsylia - OGC Nice 3:2 (2:0)
1:0 - Alvaro Gonzalez 14'
2:0 - Saifeddine Khaoui 42'
2:1 - Amine Ghouri 47'
3:1 - Saifeddine Khaoui 53'
3:2 - Malik Sellouki 87'

Olympique: Steve Mandanda - Hiroki Sakai, Alvaro Gonzalez, Duje Caleta-Car, Yuto Nagatomo - Boubacar Kamara, Pape Gueye - Saifeddine Khaoui (77' Valentin Rongier), Dimitri Payet (90' Jordan Amavi), Luis Henrique (68' Florian Thauvin) - Ahmadou Dieng (68' Valere Germain)

OGC: Walter Benitez - Andy Pelmard, Robson Bambu, Stanley Nsoki, Hassane Kamara - Hicham Boudaoui (80' Kephren Thuram) - Rony Lopes (77' Malik Sellouki), Alexis Claude Maurice, Pierre Lees Melou (73' Dan Ndoye), Alexis Trouillet (46' Morgan Schneiderlin) - Amine Gouiri

Żółte kartki: Kamara, Sakai (Olympique) oraz Lees Melou (OGC)