Sędzia doprowadził Stevena Gerrarda do furii, a potem go... wyrzucił

W meczu ligi szkockiej lider, Glasgow Rangers, pokonał na wyjeździe Livingston 1:0. Do końca spotkania na ławce nie dotrwał Steven Gerrard, który w przerwie został wyrzucony.

Krzysztof Kaczmarczyk
Steven Gerrard Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Steven Gerrard
Sędzia John Beaton musiał się mocno nasłuchać, co do "powiedzenia" miał mu wściekły Steven Gerrard. Co tak rozwścieczyło menadżera Rangers FC?

W 37. minucie arbiter uznał, że zawodnik gości Alfredo Morelos nurkuje w polu karnym, za co ukarał go żółtą kartką. Żywa legenda Liverpoolu długo nie była w stanie pogodzić się z taką interpretacją i decyzją. Był pewny, że jego podopieczny był faulowany.

I powtórki pokazały, że polski bramkarz Livingston FC Maksymilian Stryjek ewidentnie zahaczył swojego rywala w piętę. Sam Beaton widać było, że też waha się co do interpretacji tego zdarzenia, ale finalnie zdecydował się ukarać zawodnika gości.

Mijający czas nie wpłynął jakoś "kojąco" na Gerrarda i w przerwie meczu ten ruszył na sędziego i postanowił z bliska powiedzieć mu, co myśli o jego pracy. Beaton nie był skory do rozmów i ukarał go żółtą kartkę. Gdy to nie pomogło, pokazał mu drugi raz żółty kartonik i odesłał na trybuny.

Mecz finalnie zakończył się wygraną Rangersów 1:0, a decydującą o triumfie bramkę w 87. minucie zdobył... Morelos. Tym samym zespół umocnił się na pozycji lidera, mając aktualnie 18 punktów przewagi nad Celticiem Glasgow.