La Liga. Nokaut w San Sebastian w meczu Realu Sociedad z Barceloną

To był nokaut. Real Sociedad podejmował Barcelonę. Goniący w La Lidze Atletico Madryt goście nie dali gospodarzom żadnych szans, wygrywając 6:1.

Michał Piegza
piłkarze FC Barcelona cieszą się z bramki PAP/EPA / Javier Etxezarreta / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona cieszą się z bramki
Barcelona nie dała Realowi Sociedad żadnych szans. Wicemistrzowie Hiszpanii przed meczem mieli świadomość, że swoje spotkania wygrały drużyny Atletico i Realu Madryt.

Od początku przeważali wybrańcy Ronalda Koemana, miejscowi nastawili się na grę z kontry. Po jednej z nich w 24. minucie gola powinien zdobyć Alexander Isak. Szwed z łatwością wszedł w pole karne, znalazł miejsce do uderzenia, ale Marc-Andre ter Stegen uratował gości.

Przyjezdni długo kruszyli mur gospodarzy, ale kiedy im się udało napocząć rywala, zaczął padać gol za golem. Zaczęło się w 37. minucie. Lionel Messi zagrał do Jordiego Alby, ten do Ousmane'a Dembele. Strzał odbił bramkarz, dobitka Antoine'a Griezmanna znalazła się w bramce. Sześć minut padł drugi gol. Messi ruszył z piłką, zagrał na prawo do Sergino Desta, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Chwilę wcześniej niepewnie między słupkami zachował się ter Stegen, ale Niemiec naprawił swój błąd.

Po zmianie stron Barcelona szybko dobiła rywala. W 53. minucie drugą bramkę w meczu zdobył Dest finalizując dogranie Alby. Po kolejnych trzech piękne zagranie Sergio Busquetsa wykorzystał Messi, w sytuacji sam na sam pokonując Alexa Remiro.

Goście w meczu zdobyli jeszcze dwa gole. Dwóch prób potrzebował na swoje trafienie Dembele. W 65. minucie trafienie zawodnika Barcelony sędzia anulował, dopatrując się spalonego. Sześć minut później wątpliwości już nie było. Mierzony, płaski strzał z pola karnego znalazł się w bramce. Real Sociedad honor uratował w 77. minucie. Rezerwowy Ander Barrenetxea popisał się pięknym uderzeniem z okolic linii pola karnego. Ter Stegen był bez szans.

Ostatnie słowo należało do wicemistrzów Hiszpanii. Barcelona przeprowadziła składną akcję wymieniając sporo podań. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi Messiego, a ten ustalił wynik gry, uderzając z pola karnego tuż przy słupku.

Dzięki trzem punktom Barcelona do lidera Atletico Madryt wciąż traci cztery punkty. Chrapkę na mistrzostwo ma także Real Madryt.

Real Sociedad - FC Barcelona 1:6 (0:2)
0:1 - Antoine Griezmann 37'
0:2 - Sergino Dest 43'
0:3 - Sergino Dest 53'
0:4 - Lionel Messi 56'
0:5 - Ousmane Dembele 71'
1:5 - Ander Barrenetxea 77'
1:6 - Lionel Messi 89'