Ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Rollercoaster w Monachium. Wyważona Chelsea

Za nami kolejne dwa ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Ogromne emocje w Monachium. Bayern przegrywał z PSG 0:2, doprowadził do remisu, ale ostatecznie przegrał 2:3. Mniej wrażeń dostarczyło drugie spotkanie. Chelsea pokonała na wyjeździe Porto 2:0.

Michał Piegza
piłkarze Bayernu Monachium i Paris Saint-Germain PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium i Paris Saint-Germain
Piłkarzom PSG udało się zrewanżować Bayernowi z porażkę w finale Ligi Mistrzów. Najlepszy zespół Francji jest jedną nogą w półfinale.

Paryżanie w Monachium prowadzili z Bayernem 2:0, ale obrońcom trofeum udało się doprowadzić do remisu. Ostatnie słowo należało do gości. W 68. minucie gola na wagę wygranej zdobył Kylian Mbappe.

Mniej emocji było w potyczce FC Porto z Chelsea. Przyjezdni pewnie wygrali 2:0.

Londyńczycy dość szybko ustawili sobie rywala. W 32. minucie gola zdobył Mason Mount. Portugalczyków z większych marzeń o awansie pozbawił w końcówce Ben Chilwell.

Rewanże 1/4 finału zaplanowano już na najbliższy wtorek i środę.

Bayern Monachium - Paris Saint-Germain 2:3 (1:2) --> RELACJA
0:1 - Kylian Mbappe 3'
0:2 - Marquinhos 28'
1:2 - Eric Choupo-Moting 37'
2:2 - Thomas Mueller 60'
2:3 - Kylian Mbappe 68'

FC Porto - Chelsea FC 0:2 (0:1) --> RELACJA
0:1 - Mason Mount 32'