Bandycki faul w meczu Premier League! Piłkarz wyleciał za to z boiska

W spotkaniu 31. kolejki Premier League Manchester City przegrał na swoim stadionie z Leeds United (1:2). Nie tylko sam wynik budzi wiele emocji, ale też faul Liama Coopera, za który zawodnik "Pawi" dostał czerwoną kartkę.

Mateusz Byczkowski
Gabriel Jesus sfaulowany podczas meczu z Leeds Getty Images / Robbie Jay Barratt / Na zdjęciu: Gabriel Jesus sfaulowany podczas meczu z Leeds
Podczas pierwszego sobotniego meczu (10.04) doszło do niemałej niespodzianki. Manchester City przegrał na Etihad Stadium z Leeds United 1:2. Zespół Pepa Guardioli na swoim stadionie przegrał w tym roku tylko raz - w derbowym starciu z Manchesterem United (0:2).

Postawę "Pawi" można pochwalić jednak nie Liama Coopera. W pierwszej połowie szkocki piłkarz wyprostowaną nogą zaatakował kolano Gabriela Jesusa. Po weryfikacji VAR, Cooper wyleciał z boiska.

- To jest czerwona kartka, to był rzeźnicki faul - powiedział na wizji komentator Canal Plus Sport, Andrzej Twarowski.

Drużyna Marcelo Bielsy przez ponad połowę spotkania grała w osłabieniu. Po przerwie Leeds United w 76. minucie straciło prowadzenie. Jednak tuż przed końcowym gwizdkiem mimo gry w dziesiątkę gola na wagę trzech punktów strzelił Stuart Dallas.

Swojemu zespołowi nie pomógł Mateusz Klich. Starcie na Etihad Stadium reprezentant Polski obejrzał z ławki rezerwowych. To kolejny mecz, w którym pomocnik "Pawi" nie wystąpił w składzie wyjściowym.