Serie A: drużyna Kamila Glika zrobiła sobie krzywdę

Benevento Calcio strzeliło już czwartego gola samobójczego w sezonie. Zdecydował on o porażce 0:1 z US Sassuolo. W doliczonym czasie Kamil Glik oddał bardzo groźne uderzenie, ale nie doprowadził nim do remisu.

Kamil Glik PAP/EPA / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Kamil Glik
Seria 11 meczów bez zwycięstwa od 6 stycznia do 21 marca sprawiła, że Benevento Calcio zaczęło drżeć o utrzymanie. Przełamanie w meczu z Juventusem, wzmocnione remisem z Parmą, poprawiło sytuację podopiecznych Filippo Inzaghiego. Beniaminek stanął w poniedziałek przed szansą na powiększenie przewagi nad strefą spadkową do 11 punktów. Warunkiem było pierwsze w historii zwycięstwo z US Sassuolo i pierwsze w 2021 roku na Stadio Ciro Vigorito.

Do Benewentu powrócił były szkoleniowiec miejscowego zespołu Roberto De Zerbi. Jego podopieczni z Sassuolo niemal nieustannie rozgrywali piłkę, przez co mieli ponad 70 procent posiadania. Problem w tym, że ich akcje kończyły się złymi strzałami. Po dwóch kwadransach w uderzeniach celnych było 0:0, a na przykład Maxime Lopez powinien trafić w bramkę z dogodnej pozycji.

Wyglądało na to, że Benevento przetrwa spokojnie do przerwy. Filippo Inzaghi wystawił pięciu obrońców w linii i byli oni skuteczni. Centralną postacią w formacji był Kamil Glik. Beniaminek stracił gola na 0:1 w ostatniej akcji pierwszej połowy. Nie poradził sobie z przyspieszeniem Jeremiego Bogi, który wparował pod bramkę Lorenzo Montipo. Jego miękkie podanie spadło pod nogami Federico Barby, a ten władował z bliska gola samobójczego.

Piłkarze Benevento strzelili w tym sezonie cztery gole samobójcze. To rekord we włoskiej elicie, a w pięciu topowych ligach w Europie wynik lepszy niż pięć bramek samobójczych ma tylko Schalke 04 Gelsenkirchen. Drużynie z Kampanii nie pozostało nic innego niż spróbować odrobić stratę w drugiej połowie.

Niezłą zmianę dał Gianluca Lapadula, który ożywił ataki Benevento. W 71. minucie reprezentant Peru próbował wyrównać, ale nie pokonał swoim strzałem Andrei Consigliego. Były też inne szanse, również na powiększenie prowadzenia Sassuolo, ale wynik 0:1 nie zmienił się do ostatniego gwizdka. W doliczonym czasie możliwość odrobienia strat miał Kamil Glik, z którego strzałem głową w zamieszaniu poradził sobie bramkarz.

Benevento Calcio - US Sassuolo 0:1 (0:1)
0:1 - Federico Barba (sam.) 45'

Benevento: Lorenzo Montipo - Alessandro Tuia (66' Gianluca Caprari), Kamil Glik, Federico Barba - Fabio Depaoli, Perparim Hetemaj (56' Gaetano Letizia), Pasquale Schiattarella (66' Nicolas Viola), Artur Ionita, Riccardo Improta - Adolfo Gaich (77' Iago Falque), Marco Sau (56' Gianluca Lapadula)

Sassuolo: Andrea Consigli - Mert Muldur (77' Jeremy Toljan), Marlon, Gianmarco Ferrari, Georgios Kyriakopoulos (77' Rogerio) - Manuel Locatelli, Francesco Magnanelli (69' Pedro Obiang) - Maxime Lopez (69' Lukas Haraslin), Filip Djuricić (82' Vlad Chiriches), Jeremie Boga - Giacomo Raspadori

Żółte kartki: Tuia, Schiattarella, Letizia (Benevento) oraz Ferrari, Magnanelli (Sassuolo)

Sędzia: Valerio Marini