Ligue 1: Olympique Marsylia grał do końca. Klasowe zachowanie Arkadiusza Milika

Szczęście uśmiechnęło się do Olympique Marsylia w czasie doliczonym do meczu z FC Lorient. To w nim zapewnił sobie zwycięstwo 3:2. Arkadiusz Milik asystował przy golu, ale brakowało mu skuteczności.

Arkadiusz Milik Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Pierwsza połowa nie wyszła Olympique Marsylia. Podopieczni Jorge Sampaoliego rozgrywali piłkę za wolno, żeby rozerwać szyki obronne FC Lorient. Argentyńczyk wyglądał na zszokowanego nieporadnością swoich podopiecznych, którzy nieustannie odbijali się od defensywy zespołu walczącego o utrzymanie. Arkadiusz Milik podjął tylko jedną próbę pokonania bramkarza przeciwnika, jednak zadziałała siła złego na jednego i nie został dopuszczony do soczystego strzału.

FC Lorient zaatakowało raz, a skutecznie w pierwszej połowie. Początkowo schowani przyjezdni zauważyli, że siła rażenia Olympique jest niewielka i spróbowali szczęścia w ataku. Szybko przeprowadzona akcja pozwoliła Teremasowi Moffi wybiec sam na sam z Stevem Mandandą. Napastnik poradził sobie z doświadczonym bramkarzem i po wymanewrowaniu go, oddał uderzenie na 1:0 w 17. minucie.

Po przerwie sytuacja kompletnie zmieniła się. Olympique potrzebował nieco ponad 10 minut na oddanie czterech uderzeń w bramkę i odwrócenie wyniku na 2:1. Diametralne przyspieszenie poskutkowało strzałami do siatki Dimitriego Payeta oraz Pola Liroli. Przy trafieniu Francuza przytomnie asystował Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski zastawił dostęp do piłki po dalekim podaniu Boubacara Kamary i głową umościł ją na stopie Payeta.

Milik asystował po raz pierwszy w Ligue 1, gorzej wychodziło mu wykorzystywanie sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie było kilka, ale Polak albo pudłował, albo trafiał w Mathieu Dreyera. Skuteczność nie była również atutem pozostałych zawodników Olympique, za co karą była bramka na 2:2 Teremasa Moffiego. W 70. minucie ponownie zakończył on szybkie rozegranie i skorzystał z podania Yoane'a Wissy.

Pojedynek rozstrzygnął w doliczonym czasie Pol Lirola. Piłkę dostarczył mu Dimitri Payet, a najskuteczniejszy zawodnik popołudnia w Marsylii oddał płaskie uderzenie zza pola karnego na 3:2. Obrońcy FC Lorient zostawili mu zdecydowanie za dużo miejsca.

Olympique Marsylia - FC Lorient 3:2 (0:1)
0:1 - Teremas Moffi 17'
1:1 - Dimitri Payet 53'
2:1 - Pol Lirola 56'
2:2 - Teremas Moffi 70'
3:2 - Pol Lirola 90'

Olympique: Steve Mandanda - Pol Lirola, Boubacar Kamara, Leonardo Balerdi, Lucas Perrin (46' Luis Henrique), Hiroki Sakai - Florian Thauvin, Pape Gueye, Michael Cuisance (76' Saifeddine Khaoui) - Dimitri Payet (90' Yuto Nagatomo), Arkadiusz Milik

Lorient: Mathieu Dreyer - Andrew Gravillon, Julien Laporte, Trevoh Chalobah - Jerome Hergault (65' Enzo Le Fee), Fabien Lemoine (46' Thomas Monconduit), Laurent Abergel, Vincent Le Goff - Yoane Wissa (81' Quentin Boisgard) - Teremas Moffi (83' Adrian Grbić), Armand Laurient