Klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów. Na szczycie bez zmian. Gwiazdy PSG nie sprostały zadaniu

Najprawdopodobniej nikt już nie dogoni Erlinga Haalanda w klasyfikacji. Blisko Norwega był Kylian Mbappe, którego drużyna przegrała 0:2 z Manchesterem City.

Rafał Szymański
Neymar PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Neymar
Zawodnicy Paris Saint-Germain  przegrali w pierwszym meczu 1:2 i potrzebowali dwubramkowego zwycięstwa w rewanżu z "The Citizens". Gol przed przerwą podciął skrzydła graczom Mauricio Pochettino.

W 11. minucie tej rywalizacji Riyad Mahrez wykorzystał zamieszanie w polu karnym i umieścił piłkę w siatce. W drugiej odsłonie Algierczyk przypieczętował awans Manchesteru City do finału Ligi Mistrzów. Jednocześnie skrzydłowy zrównał się z Ferranem Torresem, który do tej pory był najlepszym strzelcem zespołu (4 gole).

Mahrez spowodował, że z rozgrywkami pożegnali się Kylian Mbappe (8 goli) oraz Neymar (6 goli). Gwiazdy PSG nie poprawią już swojego dorobku bramkowego.

Musiałby się zdarzyć prawdziwy cud, by Erling Haaland ostatecznie nie sięgnął po statuetkę. Norweski snajper 10 razy trafił do siatki. Przypomnijmy, że Borussia Dortmund odpadła na etapie ćwierćfinału.

Niewielkie szanse na koronę króla strzelców mają jeszcze Karim Benzema i Olivier Giroud, obaj mają na koncie po 6 goli. Mecz Chelsea FC - Real Madryt zostanie rozegrany w środę (5 maja) o godz. 21:00.