Ruch Chorzów ponownie z czerwoną kartką. Dwa karne i duże pretensje do sędziego

Ruch Chorzów jest o kilka kroków od awansu do 2. ligi. W sobotę Niebiescy pokonali w Nysie Polonię 2:1, zdobywając dwa gole po rzutach karnych. Po spotkaniu gracze zespołu z Cichej mieli duże pretensje do sędziego.

Michał Piegza
Piotr Kwaśniewski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piotr Kwaśniewski
Mecz z niemal pewną spadku z III ligi Polonią Nysa miał być dla Ruchu spacerkiem. Tak jednak nie było.

Wyższość chorzowian nie podlegała dyskusji, ale goście mieli problemy z rozgrywaniem akcji na wąskim i nierównym boisku. Dodatkowo swojego dnia nie miał arbiter. - Nie był to łatwy mecz głównie przez to, że sędzia zawiesił sobie poprzeczkę, a właściwie zakopał w ziemi i po prostu jej nie było - powiedział po spotkaniu Łukasz Janoszka, cytowany przez portal niebiescy.pl.

Właśnie "Ecik" jako pierwszy trafił do siatki, wykorzystując rzut karny podyktowany w 50. minucie po faulu na Tomaszu Foszmańczyku.

Kwadrans później Ruch miał problem. Dość niespodziewanie sędzia pokazał drugą żółtą kartkę w meczu Piotrowi Wyrobie i goście po raz kolejny w sezonie musieli przez wiele minut radzić sobie w osłabieniu.

Polonia szukała gola, ale to Niebiescy w 88. minucie trafili na 2:0. Faulowany był Michał Biskup, a "jedenastkę" wykorzystał Daniel Paszek. Ruch jednak nie miał łatwej końcówki. W 93. minucie po rzucie rożnym do siatki gości trafił Maciej Pisula.

Chorzowianie zwyciężyli po raz dwunasty z rzędu. Niebiescy wciąż jednak nie mogą być pewni do awansu. Swoje spotkania wygrały drużyny Polonii Bytom i Ślęzy Wrocław, nad którymi Ruch ma odpowiednio 13 i 14 punktów przewagi. Do końca sezonu pozostało osiem kolejek.

Polonia Nysa - Ruch Chorzów 1:2 (0:0)
0:1 - Łukasz Janoszka (k.) 50'
0:2 - Daniel Paszek (k.) 88'
1:2 - Maciej Pisula, 90+3'

Polonia Nysa: Kowalczyk - Izydorczyk, Błaszkiewicz, Redek (56' Wojtaszek), Zapotoczny - Pisula, Nazar (80' Fedorowicz), Witsanko, Sikora (68' Duda), Danieluk - Setla.

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik, Wyroba, Kawula - Będzieszak, Neugebauer (60' Guzdek), Foszmańczyk, Kowalski - Kwaśniewski (78' Paszek), Biskup, Janoszka (90+1' Mamis).

Żółte kartki: Izydorczyk, Zapotoczny, Redek, Danieluk, Al-Ani (Polonia) oraz Neugebauer, Wyroba, Kawula, Paszek (Ruch).

Czerwona kartka: Wyroba (Ruch) /za dwie żółte, 65'/.