Dawid Kownacki wrócił do formy strzeleckiej. Podział punktów w "polskim" meczu

Dawid Kownacki wpisał się na listę strzelców w 32. kolejce 2. Bundesligi. Snajper strzelił gola w drugim meczu z rzędu. Tym razem jego Fortuna Duesseldorf zremisowała 2:2 z Eintrachtem Brunszwik.
Rafał Szymański
Dawid Kownacki Getty Images / Nico Paetzel / Na zdjęciu: Dawid Kownacki

Pierwsze minuty były niemrawe w wykonaniu obu zespołów. Pierwsza bramka padła jeszcze przed zmianą stron. Arbiter podyktował "jedenastkę" dla miejscowych, a do strzału został wyznaczony Dawid Kownacki. Polski snajper pokonał Jasmina Fejzicia i dał prowadzenie swojej drużynie.

Wynik 1:0 utrzymywał się do 51. minuty, wtedy do remisu doprowadził Marcel Bar. Drugiego gola dla Fortuny strzelił Shinta Apepelkamp. W ostatecznym rozrachunku kluby musiały zadowolić się podziałem punktów, w 68. minucie Fabio Kaufmann cieszył się z bramki.

Kownacki rozegrał 90 minut i strzelił już 7. gola w trwających rozgrywkach, na swoim koncie ma też 5 asyst. Jakub Piotrowski przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Po stronie przyjezdnych wystąpił Martin Kobylański, który pojawił się na murawie w 87. minucie.

Po sobotnim remisie Fortuna Duesseldorf znajduje się na 4. pozycji w stawce 2. Bundesligi i ma niewielkie szanse na awans do elity. Eintracht walczy o utrzymanie, aktualnie zajmuje dopiero 16. miejsce.

Fortuna Duesseldorf - Eintracht Brunszwik 2:2 (1:0)
1:0 - Dawid Kownacki (k.) 42'
1:1 - Marcel Bar 51'
2:1 - Shinta Appelkamp 60'
2:2 - Fabio Kaufmann 68'

Kownacki powinien wrócić do reprezentacji Polski?