Ależ to zrobił! Wejście smoka Klimali do MLS (wideo)

Patryk Klimala zachwyca w Stanach Zjednoczonych. Zbiera dobre recenzje, odgrywa coraz ważniejszą rolę w swoim zespole. W ostatnim meczu ponownie wpisał się na listę strzelców.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Patryk Klimala strzela gola Twitter / Patryk Klimala strzela gola
Patryk Klimala zagrał 90 minut, a jego New York Red Bulls zremisowali z Toronto FC 1:1. Jedyną bramkę dla nowojorczyków zdobył właśnie Polak. Bardzo mądrze zachował się, dobijając piłkę w tłoku. Dał tym samym prowadzenie na początku drugiej połowy, ale zespół z Kanady zdołał wyrównać kilkanaście minut później.

Polski piłkarz dołączył do "Czerwonych Byków" pod koniec kwietnia z Celtiku Glasgow, pierwszy mecz w Major League Soccer zagrał w maju. Od początku zbiera dobre recenzje za swoje występy, bardzo szybko złapał chemię z kilkoma kolegami z szatni.

Wykręca też bardzo dobre liczby. W 9 dotychczas rozegranych spotkaniach w lidze strzelił 3 gole i zanotował 4 asysty. Jest trzecim najlepszym strzelcem drużyny. Więcej bramek od niego na koncie mają jedynie Cristian Casseres i Caden Clark (po 4).

W tabeli Konferencji Wschodniej NYRB są na 8. miejscu. Do ćwierćfinałów fazy play-off wchodzi zwycięzca konferencji, a zespoły z miejsc 2-7 zagrają w 1/8 finału.