KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mateusz Borek wplątany w aferę dyplomową. Komentator podjął radykalną decyzję

Mateusz Borek na uczelni Zbigniewa D. zrobił licencjat i magisterkę. Komentator jednak zapewnia, że wykształcenie wyższe zdobył uczciwie. Spadł jednak na niego duży "hejt" aż w końcu miarka się przebrała.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Mateusz Borek WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Mateusz Borek
Wciąż nie milkną echa afery dyplomowej, która wybuchła w środę. Zatrzymano Zbigniewa D., który miał handlować dyplomami wyższej uczelni. W sprawę są zamieszane gwiazdy polskiego sportu - Robert Lewandowski, Jacek Góralski, Arkadiusz Milik, czy Piotr Świerczewski.

W tekście Onetu pojawiła się także informacja, że prokuratura ma zabezpieczoną rozmowę naukowca z Mateuszem Borkiem. Słynny komentator pięć lat temu miał dziękować D. za przesłanie dyplomu.

Borek przyznał, że kilkanaście lat temu studiował na uczelni zatrzymanego Zbigniewa D. Licencjata i magisterkę jednak zrobił uczciwie. Wplątanie go w sprawę jednak doprowadziło do tego, w internecie spadł na niego duży "hejt".

Komentator w końcu stracił cierpliwość i w efekcie podjął radykalną decyzję. Ogłosił ją za pośrednictwem Twittera.

"Od dziś leci banik dla każdego durnia, który chce się wylansować durnym tekstem. Mój Twitter będzie od dziś miejscem dla mojej ekipy" - pisze i potem dodał. - "Idę spać. Szansa na ostatni hejt i obrażanie. Czas start. Wstanę rano, to idą bloczki".

Afera z dyplomami. Menedżerka Lewandowskiego zabrała głos >>

Cezary Kucharski skomentował aferę dyplomową. "Bliżej będzie do Monachium" >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kto bogatemu zabroni? Tak spędza wakacje Cristiano Ronaldo
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (100)
 • Bogdan Nie Zgłoś komentarz
  Możesz mnie Borek w posladki pocałować . Nie mam konta w twiterku i mam mgr inż. od 40 lat.
  • LewyKRÓL Polak Zgłoś komentarz
   A ja mam gdzieś czy Borek kupił magistra czy nie. Mnie wkurza jego pretensjonalny ton głosu, który sobie zaadaptował, od czasu jak zetknął się z komentowaniem walk MMA. Poznał kilku
   Czytaj całość
   napakowanych gości i stał się nagle tak "męski" i twardy, że zaraz przebije Rutkowskiego.
   • pieńcetplus Zgłoś komentarz
    uff Kazka tam nie ma na szczęscie
    • Langfuhr Zgłoś komentarz
     Magister nie panikuj! Cała armia patałachów krajowych kopaczy są magistrami, a grają jak analfabeci.Mgr Żyła to chyba totalne przegięcie.
     • Krzysztof Uściński Zgłoś komentarz
      "Borek podjął radykalną decyzję"... Myślałem, że postanowił napisać w końcu tę pracę. A tu kicha - Borek poszedł spać, a WP o tym donosi pod dramatycznym tytułem :-(
      • Nautilus Zgłoś komentarz
       Tym dyplomom należy się przyjrzeć. Wiele przesłanek wskazuje na to, że należy je unieważnić - i tą sprawą powinny zająć się odpowiednie organy.
       Czytaj całość
       ==================================================================================== Nawet na najsłabszych uczelniach trzeba być bez względu na tryb studiów stacjonarny czy nie stacjonarny - a więc listy obecności. Czy ktoś kto pracuje zagranicą, będzie codzienne przyjeżdżać do Polski? Czy nawet co drugi tydzień na weekend - ktoś kto pracuje w weekendy taka opcja jest po prostu niewykonalna. Egzaminy mogą być łatwe do zdania, ale czas i miejsce - to jest istota problemu - tu trzeba znaleźć czas i być. ====================================================================================== Praca dyplomowa, zbieranie materiałów, biblioteki - dzisiaj nie trzeba przewracać szufladek z karteczkami, można zamówić on line odebrać książki, ale trzeba jeszcze być, aby fizycznie odebrać je.
       • Tadeusz Nosel Zgłoś komentarz
        O co tyle krzyku. Trzeba podać do publicznej wiadomości protokół z egzaminu magisterskiego, tytuł pracy i osąd jej poziomu naukowego. Wiem, dzisiaj tzw. wyższe wykształcenie to raczej
        Czytaj całość
        powód do skrywanych uśmieszków. Kwaśniewski mówił, że zakładanie wyższych uczelni to był sposób na bezrobocie wśród młódzi. No i stało się. W światowym rankingu nasze uczelnie są dalej nawet za miejscem pięćsetnym.
        • Nawod Zgłoś komentarz
         Na tych "uczelniach" magistrem można zostać po podstawówce. Może Borek płacił uczciwie czesne więc magisterka się należy.
         • steffen Zgłoś komentarz
          Mati, a co z maturą? Udało się zdać za pierwszym podejściem?
          • Nautilus Zgłoś komentarz
           SZLAG CZŁOWIEKA TRAFIA JAK SLYSZY TAKIE RZECZY. I CO SIĘ OKAZUJE - ZNANY DZIENNIKARZ I SPORTOWIEC. ZWŁASZCZA NAD TYM SPORTOWCEM ZAWISŁY CZARNE CHMURY. PRZEDE WSZYTKIM OBRYWA SIĘ NIEWINNYM -
           Czytaj całość
           DLATEGO ŻE WSZYSCY IDĄ DO JEDNEGO WORA. ============================================================================ I to jest odpowiedź na to DLACZEGO POLSKIE I SZANOWANE UCZELNIE SĄ SIÓDMEJ SETCE NA PRESTIZOWYCH LISTACH RANKINGOWYCH - WŁAŚNIE PRZEZ TAKIE UCZELNIE I TAKIE SKANDALE. To co bada gdańska prokuratura, i zapewne postawi zarzuty. ============================================================================== Najlepsze polskie uczelnie starają się, podnoszą poziom są cenione, dużo zagranicznych studentów kształci się na nich. A tu okazuje się, że w Polsce bezkarnie można kupić wyższej uczelni. POLSCY STUDENCI MUSZĄ NIERZADKO NOSTRYFIKOWAĆ SWOJE DYPLOMY, DAWNIEJ PLAGĄ BYŁO ŚCIĄGANIE, A WIĘC NIESAMODZIELNE ZDOBYWANIE OCEN DOKUMENTUJĄCYCH WIEDZĘ. Na każdej zachodniej uczelni ŚCIĄGANIE JEST PRZESTĘPSTWEM NA RÓWNI TRAKTOWANYM ZE ZŁODZIEJSTWEM. ROZSĄDNY STUDENT, JEZELI NIE UMIE TO WOLI DOSTAĆ PAŁĘ I PÓJŚC NA EGZAMIN POPRAWKOWY. ZNAM PRZYPADEK GDZIE, ŚCIĄGAJĄCY OBOK PAŁY ZA EGZAMIN NA LIŚCIE Z WYNIKAMI MIAŁ ADNOTACJE ŚCIĄGAŁ - CO OZNACZA, ŻE PRZY DRUGIEJ WPADCE ZOSTANIE WYWALONY Z UCZELNI. ============================================================================== Swoją drogą przyjrzałbym się dyplomom i osobą które pokończyły te studia. każdy STUDENT MA SWOJĄ TECZKĘ A W NIEJ MIN. KARTY EGZAMINACYJNE Z ODRĘCZNYMI WPISAMI EGZAMINATORÓW, W DZIEKANACIE SĄ PROTOKOŁY EGZAMINOW I KOLOKWIÓW, FREKWENCJĄ STUDENTA NA STUDIACH. i NA PEWNO TO ZOSTANIE SPRAWDZONE.
           • Bernadette Kacer Zgłoś komentarz
            To Lewandowski tez absolwent tej uczelni............. studiowal , teraz wiemy jak gorliwie !!
            • Staniq Zgłoś komentarz
             Teraz widzę Pan Czykiel wziął na tapetę magisterki za 2 i pół tysia. Z Panem Byczkowskim się wymienili. Ludki kochane, darujcie sobie plucie na Lewego, tak nawiasem, gdyby ta magisterka
             Czytaj całość
             kosztowała 25 koła, to była by to uczciwa cena za kilka lat uczęszczania, licencjat i egzamin magisterski. To tak, jak kupno zegarka dobrej marki z drugiej ręki: - sprawdzony, że oryginał... ale cena za Roleksa 1.5 tysia trochę podpada. Po pierwsze, taka lewa (sorki Lewy) bumaga ma prawo wpadki. Kto, kto jest na świeczniku pozwoli sobie na wpadkę tego typu? Szybciej, zapłaciłby po 20 koła każdemu egzaminatorowi aby mu zaliczył. Raczej za 2.5 tysiąca to trochę za nisko jak za magisterkę. Nawet tak marnej uczelni i kierunku. Lewy ze swoją kasą mógłby zrobić doktorat bez pisania pracy doktorskiej, a tak zrobił magisterkę po 13 latach nauki. Facet sobie portfolio wyrabiał, dlatego znane nazwiska w telefonie u niego były. Te 2.5 tysiąca okazało się ceną dumpingową pewnie i konkurencja go załatwiła....
             • miro-miro Zgłoś komentarz
              niejaki Jaruzelski , alias Wolski, alias Margulis tylko w latach 1981-1983 mianował ok. 1254 profesorów, do dzis ci profesorowie działaja ..dla dobra nauki polskiej
              Zobacz więcej komentarzy (46)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×