PKO Ekstraklasa: ładne gole w meczu KGHM Zagłębia Lubin z beniaminkiem, wychowanek pogrążył Górnika Łęczna

KGHM Zagłębie z pierwszym zwycięstwem w sezonie 2020/2021 PKO Ekstraklasy. W 2. kolejce lubinianie pokonali u siebie Górnika Łęczna 3:1, a dublet ustrzelił były zawodnik beniaminka Patryk Szysz, który popisał się ładnymi trafieniami.

Tomasz Rosiński
piłkarze KGHM Zagłębia Lubin PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: piłkarze KGHM Zagłębia Lubin
Górnik przed tygodniem zremisował z Cracovią (1:1), zaś Zagłębie w poniedziałek poległo w starciu z Wisłą Kraków (0:3) i w piątek chciało się zrehabilitować za tę klęskę.

Od początku rywalizacji dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale łęcznianie nie pozwalali swoim rywalom na zbyt wiele i tym samym niewiele pracy w swojej bramce miał Maciej Gostomski.

Dopiero w 22. minucie sprawy w swoje ręce, a dokładnie nogi wziął Patryk Szysz (wychowanek klubu z Łęcznej), który huknął z dystansu i nie dał Gostomskiemu większych szans na skuteczną interwencję.

Taki obrót spraw tylko podrażnił beniaminka, który był w stanie odpowiedzieć po stałym fragmencie gry. W 33. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Leandro, a Michał Mak zgrał piłkę do Przemysława Banaszaka, który celnie główkował z kilku metrów. Ostatecznie więcej goli przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron Miedziowi ruszyli do przodu i chcieli odzyskać prowadzenie, co im się udało zrealizować w 55. minucie. Wówczas bardzo ładnie z narożnika pola karnego przymierzył Sasa Zivec i pokonał golkipera Górnika Łęczna.

Ambitni goście ponownie starali się wyrównać, a bliski tego był Sergiej Krykun, który groźnie uderzał po dośrodkowaniu Michała Maka. Jednak futbolówkę po tym zagraniu pewnie chwycił Dominik Hładun.

Kiedy wydawało się, że bliżej zdobycia bramki jest Górnik, decydujący cios zadało Zagłębie Lubin. W końcówce Patryk Szysz otrzymał podanie od Łukasza Poręby i po chwili bardzo ładnie strzelił z 16. metra. Jak się później okazało Szysz ustalił wynik tej batalii.

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka:

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 3:1 (1:1)
1:0 - Patryk Szysz 22'
1:1 - Przemysław Banaszak 33'
2:1 - Sasa Zivec 55'
3:1 - Patryk Szysz 85'

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simić, Ian Soler, Mateusz Bartolewski - Łukasz Poręba (89' Daniel Dudziński), Jewgienij Baszkirow - Filip Starzyński, Erik Daniel (57' Jakub Wójcicki), Sasa Zivec (75' Karol Podliński) - Patryk Szysz.

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Kryspin Szcześniak (88' Bartosz Rymaniak), Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leandro - Michał Mak, Janusz Gol (88' Adrian Cierpka), Bartłomiej Kalinkowski, Sergiej Krykun (72' Aleksander Jagiełło) - Bartosz Śpiączka (88' Dawid Tkacz), Przemysław Banaszak (76' Paweł Wojciechowski).

Żółte kartki: Janusz Gol, Sergiej Krykun (Górnik Łęczna).

Sędziował: Sebastian Krasny.