Bardzo słaby występ Polaka w Serie A. "Niedokładny, powolny, niezdarny"

To był jego pierwszy mecz po wielu miesiącach przesiadywania na ławce rezerwowych. Sebastian Walukiewicz jednak nie będzie dobrze wspominać pierwszej kolejki Serie A. Jest krytykowany za słabą grę w obronie i zmarnowanie świetnej okazji na gola.

Robert Czykiel
Sebastian Walukiewicz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Sebastian Walukiewicz
Cagliari Calcio rozpoczęło nowy sezon Serie A od remisu ze Spezią (2:2). W klubie z Sardynii grał Sebastian Walukiewicz, który poprzedni sezon kończył na ławce rezerwowych. Polak jednak wypadł bardzo przeciętnie i został ściągnięty z boiska w 63. minucie.

Obrońca w pierwszej połowie miał świetną okazję, aby strzelić gola, ale z kilku metrów nie trafił do pustej bramki. Ta sytuacja ma wpływ na niskie noty we włoskich mediach. Dziennikarze jednak głównie zarzucają mu bardzo słabą grę w defensywie.

"Niedokładny. Nie umiał się odnaleźć na boisku" - pisze portal tuttomercatoweb.com (ocena 5).

"Powolny i uciążliwy w defensywie. W pierwszej połowie zachował się niezdarnie, gdy nie trafił do pustej bramki" - dodaje calciomercato.com (ocena 5).

Najbardziej surowy dla polskiego obrońcy jest portal centotrentuno.com. Tam Walukiewicz został oceniony na 4,5, a podsumowanie jego występu nie brzmi optymistycznie.

"Nieśmiały, spóźniony, mentalnie nieprzygotowany. Trudno zliczyć liczbę piłek zagranych do bramkarza. Przegrywał każdy pojedynek z Gyasim i Colleyem, a także spektakularnie nie trafił z bliska na 1:1".

Ostatnio dużo się mówi o tym, że Sebastian Walukiewicz jeszcze tego lata może zmienić klub. Poniedziałkowym występem jednak z pewnością nie poprawił swoich notowań na rynku transferowym.

Serie A: AC Milan wcześnie zadał cios i trzymał gardę >>