Ligue 1. Messi zadebiutował w PSG. Dwa gole Mbappe na pożegnanie?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: Lionel Messi
Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: Lionel Messi

Za nami historyczne wydarzenie. Leo Messi po raz pierwszy zagrał w meczu PSG. Argentyńczyk pojawił się na boisku w 66. minucie. Wówczas PSG prowadziło już z Reims 2:0. Dwie bramki zdobył Kylian Mbappe, które wkrótce z Paryża może odejść.

Wyjazdowym spotkaniem PSG z Stade de Reims interesował się niemal cały świat. Wszystko przez zapowiadany debiut Lionela Messiego. Argentyńczyk spotkanie rozpoczął na ławce.

Na boisku początkowo starali się atakować gospodarze, ale niewiele zdziałali pod bramką Keylora Navasa. Wicemistrzowie Francji szybko przejęli inicjatywę i zaczęli zagrażać miejscowym. W 10. minucie okazję miał Kylian Mbappe, jednak trafił w boczną siatkę.

Pięć minut później zawodnik PSG już się nie pomylił. Z prawej strony dośrodkował Angel Di Maria, a Mbappe strzałem głową z pięciu metrów pokonał bramkarza.

Prowadząc paryżanie nie pozwalali zawodnikom Reims na zbyt wiele. Gospodarze pod koniec 1. połowy mieli jednak swoją szansę. W 41. minucie Moreto Cassama uderzył technicznie sprzed pola karnego. Piłka otarła się o poprzeczkę.

Po zmianie stron, w 50. minucie gorąco musiało zrobić się Mauricio Pochettino. Navas odbił strzał głową El Bilala Toure, poprawka Marshalla Munetsiego znalazła się w bramce. Jednak radość gospodarzy trwała krótko, po analizie VAR sędzia trafienie anulował.

Osiem minut później było po meczu. Gospodarze odsłonili się, co wykorzystali wicemistrzowie Francji. Prawą stronną ruszył Achraf Hakimi, perfekcyjnie wyłożył piłkę do Mbappe, a ten z bliska trafił do siatki.

Chwilę później doszło do tego, na co czekał świat. W 66. minucie w PSG zadebiutował Leo Messi. Być może byliśmy jedynego wspólnego występu Argentyńczyka i Kyliana Mbappe. Francuz ma odejść do Realu Madryt, negocjacje trwają, ale wkrótce okno transferowe zostanie zamknięte.

Wracając do występu Messiego, Argentyńczyk wymienił kilka piłek z Mbappe, dwukrotnie został ostro potraktowany przez rywali. Na podziwianie kunsztu jednego z najlepszych zawodników świata na pewno przyjdzie czas.

Stade de Reims - Paris Saint-Germain 0:2 (0:1) 0:1 - Kylian Mbappe 15' 0:2 - Kylian Mbappe 63'

Stade de Reims: Predrag Rajković - Andreaw Gravillon, Wout Faes, Younis Abdelhamid - Thomas Foket, Marshall Munetsi, Moreto Cassama (46' Bradley Locko), Dion Lopy (71' Mitchell van Bergen) - Ilan Kebbal (75' Alexis Flips), Nathanael Mbuku (46' Valon Berisha) - El Bilal Toure (81' Hugo Ekitike).

PSG: Keylor Navas - Achraf Hakimi, Thilo Kehrer, Marquinhos, Abdou Diallo (75' Presnel Kimpembe) - Georginio Wijnaldum (66' Ander Herrera), Idrissa Gueye, Marco Verratti (75' Leandro Paredes) - Angel Di Maria (81' Julian Draxler), Kylian Mbappe, Neymar (66' Lionel Messi).

Żółte kartki: Eikitike (Reims) oraz Verratti, Diallo, Paredes (PSG).

Sędzia: Francois Letexier.

* * * Lille OSC - OGC Nice 2:1 (1:1) 1:0 - Yazici 45+1' 1:1 - Laborde 45+3' 2:1 - David 57'

Czytaj także: Fabio Capello o odejściu Cristiano Ronaldo. Te słowa zaniepokoją Szczęsnego Erling Haaland i PSG? Transfer możliwy jeszcze tego lata, koszta kosmiczne!